Обласний семінар з атестації

Обласний семінар – практикум

«Атестація педагогічних працівників: виклики сьогодення та перспективи змін. Сертифікація»

 

11 березня 2021 року відбувся обласний семінар – практикум на базі КЗ ЛОР «ЛОІППО» для педагогічних працівників, які відповідають за атестацію педагогічних працівників в новостворених об’єднаних територіальних громадах (спеціалісти та фахівці відділів освіти ОТГ, директори освітніх закладів). Учасниками семінару були Галина Каліцінська, фахівець з питань освіти відділу освіти, культури, молоді та спорту Івано – Франківської селищної ради, та Марія Ліскевич – Карпа, директорка Івано – Франківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Івана Франка Івано – Франківської селищної ради.

Спікерами семінару були Козлова Л.Г., старша викладачка кафедри освітньої політики КЗ ЛОР «ЛОІППО», Пазюк С., заступник директора з науково – педагогічної роботи КЗ ЛОР «ЛОІППО», Калин М.М., заступник голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Козлова Л.Г.,старша викладачка кафедри освітньої політики КЗ ЛОР «ЛОІППО», презентувала власну методичку «Система роботи органу управління освітою з проведення атестації педагогічних працівників в об’єднаних територіальних громадах».

Людмила Григорівна ознайомила слухачів з алгоритмом проведення атестації педагогічних працівників в новостворених ОТГ.

Було опрацьовано Типове Положення про атестацію педагогічних працівників зі змінами до нього, затверджене наказом МОН України 06.10.2010 року №930, наказом МОН, молоді та спорту України 20.12.2011 року №1473, наказом МОН України 08.08.2013 року №1135, та інші нормативно – правові документи стосовно атестації педагогічних працівників.

Також було опрацьовано питання сертифікації педагогічних працівників: нормативно – правова база з даного питання, етапи сертифікації, основні засади сертифікації, спільність та відмінність атестації та сертифікації.

Слухачі опрацювали нові підходи в підвищенні кваліфікації педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21 серпня 2019 року №800).

  

Серед основних тез наступні:

 • Сертифіковані вчителі атестуються згідно Положення про атестацію педагогічних працівників;
 • Посади, на які призначаються працівники, повинні відповідати Класифікатору професій!! (важливо для працедавців);
 • Атестація педагогічних працівників є обов’язковою!!!;
 • Відмови від атестації НЕ МОЖЕ БУТИ!!!;
 • Лише «Спеціаліст» і «Магістр» мають право на кваліфікаційні категорії!;
 • «Бакалавр» має право лише на тарифний розряд!!!;
 • Атестація може бути черговою та позачерговою. Чергова атестація здійснюється один раз на 5 років;
 • Протокольної атестації НЕМАЄ!;
 • Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюють в закладах загальної середньої освіти, відбувається ЩОРІЧНО!;
 • Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюють в закладах позашкільної та дошкільної освіти, не рідше одного разу на 5 років;
 • При проходженні атестації сертифікованими учителями вивчати досвід роботи таких учителів атестаційною комісією І рівня не потрібно;
 • До 28 вересня 2022 року не можна вимагати від педагогічного працівника підтвердження конкретного обсягу підвищення кваліфікації. Єдина вимога – це підтвердження щорічне (тобто у 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 роках) підвищення кваліфікації (незалежно від обсягу, форми чи виду підвищення кваліфікації).

 

Сергій Пазюк розглянув питання електронної атестації педагогічних працівників:

 • Електронна атестація – один з продуктів системи ІСУО;
 • Система ІСУО дає можливість сформувати повну базу педагогічних працівників з усіма необхідними даними, що суттєво допоможе адміністрації освітнього закладу;
 • У 2021-му році процес атестації буде завершено звично – паперово, однак слід готуватися до електронного варіанту;
 • У процесі врегулювання питання електронної атестації педагогів філій опорного закладу;
 • В системі ІСУО створено портал для «Управління підвищенням кваліфікації вчителів» (ppk.isuo.org/), розроблений з урахуванням вимог постанови КМУ від 21 серпня 2019 р. № 800 “Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників”.

 

Марія Ліскевич – Карпа, директорка

Івано – Франківського ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Івана Франка

Івано – Франківської селищної ради

 

(Загальна кількість переглядів - 138)