Літературна композиція “Шляхами Тараса”

Благословен той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами.

Земля, яку скропив Тарас

Дрібними росами сльозами.

12 березня  2021  року учні 9-Б класу Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Івана Франка, класний керівник, учитель української мови та літератури Борис З.С. і музичний керівник Скробач Г.М. провели літературно-музичну композицію «Шляхами Тараса», приурочену 207 річниці від дня народження українського письменника, художника, класика української літератури Тараса Шевченка.

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка.

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка…

Минають роки, десятиліття, століття, але ніколи не погасне в серцях українців глибока шана до великого  Кобзаря. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього.

Слова глибокої шани до великого письменника звучали  у виступі вчителя української мови та літератури Зеновії Борис. Зокрема, вона відзначила, щосаме завдяки своєму народному характеру твори великого Кобзаря і сьогодні живуть серед нас. І в наш час є напрочуд актуальними. Думається, знайдуться люди, які посміхнуться після цих слів. Яка, мовляв, актуальність, якщо минуло 207 років, якщо кріпацтво давно скасовано, якщо Україна вже більше двох десятиліть є вільною країною?! Але я твердо повторюю: твори Тараса Шевченка є актуальними і сьогодні.

Дев’ятикласники виконували чудові музичні  композиції, присвячені Шевченкові, читали його поезії, інсценізували уривок драми «Назар Стодоля». Шестикласники-сопілкарі виконали музично-літературну композицію «Зацвіла в долині червона калина», «Думка», «Тополя». Юля Скеба, учениця 9-Б класу, англійською  мовою  декламувала Шевченків «Заповіт».

Захід відбувся у дружній,  невимушеній атмосфері.

У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, Титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
Тебе своїм сучасником звемо!

 

Учитель української мовита літератури Борис З.С.

(Загальна кількість переглядів - 65)