Життя надихає творити

Ці слова можуть стати епіграфом до творчої біографії Сойки Богдана Петровича, художника з Янова. І саме так називалася його персональна виставка, на жаль, остання за життя у Новояворівському краєзнавчому музеї. Їх було чимало…

Людина нічого не може зробити з довжиною власного життя, але може дещо зробити з його глибиною.

Богдан Сойка – це людина, яка мала особливу внутрішню силу. Він жив за покликанням власної гармонії з навколишнім світом.

Вихованці гуртка«Екологічне краєзнавство», як подарунок долі, неодноразово мали можливість зустрічатися з геніальним художником Яворівщини, членом Національної спілки художників України.

Не забував Богдан Сойка і про рідну школу у своєму селищі. У 1996 році, коли відкривали шкільний музей Івана Франка, митець не залишився осторонь цієї події і подарував в музей ряд своїх робіт, присвячених Великому Каменяру. А  до 160-річчя з дня народження Івана Франка робить ще один цінний подарунок – портрет Івана Франка та Степана Бандери.

13-15 листопада цього року у м. Миколаєві відбулася ХІ Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників», на якій були представлені 4 роботи від Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді, від якого на базі нашої школи працює гурток «Екологічне краєзнавство».

Одна із цих робіт про Богдана Петровича була написана учнем 5-А класу Тиховським Левом (вихованцем гуртка) і Тиховською Д.І.(керівником даного гуртка).

Оргкомітету конференції була надіслана  відеопрезентація з автором роботи, яку ми відзняли в шкільному музеї Івана Франка. У дуже цікавому форматі відбулось пленарне засідання з усіма учасниками конференції і членами журі.

Лев був наймолодшим серед учасників і отримав чималий досвід у спілкуванні з краєзнавцями України.

Нагороду – Сертифікат учасника конференції урочисто вручила Леву директорка ОЗ «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступеня імені Івана Франка» Марія Романівна Ліскевич-Карпа на занятті гуртка «Екологічне краєзнавство». Також робота про нашого земляка увійшла у збірник робіт учасників даної конференції.

Богдан Сойка жив із великою мірою любові, делікатності, чесності і порядності. Його творчими доробками буде гордитися не одне покоління мешканців Янова.

Таким ми його запам’ятаємо…

 

Вчитель біології , керівник гуртка «Екологічне краєзнавство»

Дарія Тиховська

 

(Загальна кількість переглядів - 217)