Застосування Інстаграм в освітніх цілях

Виявляється, що Інстаграм як соціальну мережу можна застосовувати не лише для побудови персонального бренду, налагодження комунікації з учнями, але і з освітньою метою.

Як пише «Освіторія»,  українські вчителі здебільшого розповідають в інстаграмі про особисте життя та хобі.  Але є кілька сторінок, ідеї з яких можна сміливо запозичувати для власної професійної діяльності.

 

Отже, які саме можливості надає вчителю ця платформа:

  • Експрес-уроки.  Можуть виглядати як відео в сторіз. Сторіз — короткі відео або картинки, які зникають з ефіру протягом доби, але за бажанням їх можна закріплювати під інформацією в профілі, створюючи тематичні підбірки. Наприклад, вчителька англійської Стелла Гарнеда  записує відео з поясненнями різних висловів іноземною мовою у рубриці «Слово дня» , а в рубриці «Словник» викладає фото з підписаними англійською мовою предметами або діями.
  • Тематичні дописи. Якщо ви не хочете знімати відео, можна  створювати тематичні дописи, як на сторінці вчительки математики Мар’яни Уляк.    Пояснення різних тем з дисципліни, як-от «Добування кореня»,  можна комбінувати з цікавим сторітелінгом. Наприклад, чи ви знали про те, що спосіб, яким продавці рахують решту, називається австрійським відніманням?  До речі, оформлювати тематичні дописи вам допоможуть сервіси Canva та Crello, про які ми також розповідали у попередніх розсилках.
  • Ефіри.  Хоча на сторінці вчителя інформатики Миколи Тарасюка  відсутній освітній контент, він застосовує можливості цієї платформи у своїй роботі.  Наприклад, під час карантину він робив з учнями зарядку або проводив закриті ефіри для учнів з інформатики. Учитель говорить, що ефіри в інстаграмі були варіантом зв’язку з учнями, які не мали доступу до комп’ютерів під час весняного локдауна.
  • Тренувальні тести. У сторіз наявна функція створення тестів із варіантами відповідей, де при натисканні на певний варіант ви одразу дізнаєтеся правильну відповідь. Учителька української мови Дарина Куц, наприклад, створює  тести для підготовки до ЗНО. Також вона ділиться на своїй сторінці ідеями для уроків. Ось приклад про відмінювання числівників, а тут — гра з прикметниками.
  • Самостійні роботи. Також у сторіз можна створювати форму з відкритими питаннями, відповіді на які надходитимуть власнику сторінки в приватні повідомлення. Цю функцію можна застосовувати для короткої самостійної роботи або для збирання зворотного зв’язку від учнів.

 

Звісно, Інстаграм не зможе замінити повноцінного навчання. Але він може допомогти вчителю подолати виклик — зрозуміти, як живуть та мислять учні, щоб адаптувати навчальну програму до їхніх потреб і можливостей.  Головне — пам’ятати, що контент, який ви генеруватимете в Інстаграм, має бути легким за подачею, коротким та, за можливістю, веселим.

За матеріалами проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Освіторія  пропонує розповіді про популярні сторінки іноземних вчителів, які цікаво не тільки переглядати, а й читати. Тут ви можете знайти нестандартні ідеї уроків від таких же затятих працівників освіти, як і Ви, надихнутися, а інколи й поспівчувати тяжкій роботі — це можуть зрозуміти тільки педагоги (https://osvitoria.media/experience/10-nejmovirnyh-blogiv-uchyteliv-v-instagram-na-yaki-varto-pidpysatysya/).

 

Директорка опорного закладу                      Марія Ліскевич– Карпа

 

 

 

 

Переглядів загалом - 108 | Переглядів сьогодні - 1