Заходи щодо Безпечного Інтернету

Заходи щодо Безпечного Інтернету, проведені в Івано – Франківському ЗЗСО І – ІІІ ступенів імені Івана Франка Івано – Франківської селищної ради

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки ЛОДА від 16.03.2021 №21-532/0/2-21 «Щодо впровадження у школах системи заходів безпечного інтернету», листа відділу освіти, культури, молоді та спорту Івано – Франківської селищної ради від 17.03.2021 року №236, беручи до уваги рекомендації МОН України від 11 березня 2021 року «Безпека дітей у цифровому просторі» та Міністерства цифрової трансформації України до дня безпечного Інтернету 2021 та згідно Закону України «Про охорону дитинства» (статті 1, 10, 32), Конвенцію ООН про права дитини (статті 19, 32, 34, 36), з метою захисту прав дитини від усіх форм насильства та експлуатації, в освітньому закладі було проведені наступні заходи щодо безпечного Інтернету:

 • Запроваджено просвітницьку кампанію з інформування селищної та батьківської громадськості про існуючі загрози для дітей в цифровому середовищі та способи виявлення, попередження, механізми реагування на конкретні випадки, відповідальністі за вчинені злочини проти дитини в мережі Інтернет:
  • оф-лайн та он-лайн зустрічі шкільної соціально – психологічної служби з селищною та батьківською громадами;
  • батьківські збори на відповідну тематику;
  • організація зустрічей селищної та батьківської громад з фахівцями – правниками, працівниками в галузі ІТ з питань способів виявлення, попередження, механізмів реагування на конкретні випадки, відповідальності за вчинені злочини проти дитини в мережі Інтернет.
 • Рекомендовано батькам здобувачів освіти запровадити використання систем батьківського контролю мобільної мережі Інтернет для блокування забороненого контенту;
 • Організовано для учнів 1-4, 5-9 класів онлайн – проєкт «Безпечний Інтернет» на платформі Padlet
 • Організовано проведення онлайн – уроків в системі Cisco з теми Інтернет – безпеки;
 • Продовжено впровадження в освітній процес матеріалів курсу «Інфо – медійна грамотність»
 • Урочисто вручено учням сертифікати про участь у Дні безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який відзначався 9 лютого 2021 року під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”

 

Під час проходження у Івано-Франківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка тижня математики та інформатики (у грудні 2020 року) учням 7-их класів було запропоновано переглянути проєкти «Безпечний Інтернет» та пройти тестування на визначення «Інтернет-залежності» (Тиховською О. А.)

9 лютого 2021 року до Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету» учні 8-9 класів разом з вчителями нашого закладу приєднались до Safer Internet Day Challenge 2021, який був організований за Програмою академій Cisco та провідними університетами України за підтримки Інституту модернізації змісту освіти та протестували безпечність своєї поведінки в цифровому світі і отримали сертифікати: Бутка Олеся (8-Б), Кучма Ярослав (8-А), Лучків Віталій (8-А), Пришляк Максим (8-А), Стадницький Максим (8-А), Гес Анастасія (9-Б), Кунець Олена (9-Б), Кубішин О.І. – вчителька української мови та літератури, Ігнатюк І.Р. – вчителька математики та інформатики, Тиховська О.А. – вчителька інформатики та математики.

 

Для учнів 8-их класів створено мультимедійний ресурс (Padlet) «Безпечний Інтернет» https://padlet.com/olenatykhovska/d9dt6qph0b7c1fpw

 

 

 

Тут є змога переглянути рекомендаційні відеоролики про:

 • Безпеку в Інтернеті;
 • Чому шкідливі дописи про дітей в Інтернеті;
 • Цифрова освіта – освітні серіали про безпеку дітей в Інтернеті;
 • Чат-бот Кіберпес, для допомоги у боротьбі з кібербулінгом;
 • Тестування «Етикет електронного листування», «Безпечний Інтернет»

Також створено віртуальну стіну, де учні можуть висловлювати свої думки щодо Безпечного Інтернету та рекомендувати свої правила щодо безпечності Віртуального світу https://padlet.com/olenatykhovska/mm24hu8xjhigjgpo

23 лютого в  Івано-Франківському ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Івана Франка психологом Ізб’янською С.А. та соціальним педагогом Якимовською О.М. спільно з класним керівником Борис З.С. було проведено квест-гру «Тест Білборда та кохання в Інтернеті» для учнів 9-Б класу. Під час квесту учні знайомилися з небезпеками, що виникають при  спілкуванні  в Інтернеті, формували навички безпечного спілкування, отримали знання про необхідні дії у випадку підозри чи виникнення  «онлайн-грумінгу» чи « сексторингу». На завершення переглянули відео та розробили поради « Як убезпечити себе в соціальних мережах», нагадали правила користування тестом Білборда: «Чи готовий(а) я побачити цю інформацію/фото на білборді або стінах біля входу в мою школу?» #stop_sexтинг https://stop–sexting.in.ua/category/materials/

В 5-В класі вчителем математики та інформатики Ігнатюк І. Р. був проведений онлайн-урок у дистанційному форматі “Моя суперсила – безпека в Інтернеті”, за матеріалами Інформаційно-освітньої компанії #stop_sexтинг. Мета уроку: сформувати у дітей навички безпечної поведінки в Інтернеті.

Учні 6-Б класу під керівництвом вчителя  математики та інформатики Ігнатюк Ірини Романівни  взяли участь у створенні онлайн-проєкту “Безпечний інтернет ” на платформі padlet. На початку  діти дізнались тему і мету проєкту, а саме про інтернет та  небезпеки, які можуть очікувати людей, які користуються ним. Учням було запропоновано розгадати ребуси. Кожен заходив та додавав на сторінку  padlet інформацію, стосовно теми, а саме правила користування інтернетом ,закони інтернету та позитивні та негативні явища , які можуть виникати у користувачів.

Учителем Завідією Н.Я. реалізовано проєкт «Безпечний Інтернет»(Padlet).

 

Адміністрація освітнього закладу

Тиховська О.А., вчитель математики та інформатики

 

Сертифікати від CISKO

 

 

(Загальна кількість переглядів - 171)