Виховна година «Євген Коновалець – борець за незалежність, справжній патріот України»

Серед знаменних дат та імен в українській історії чільне місце займає постать Євгена Михайловича Коновальця – борця за незалежність Української держави, справжнього патріота своєї Батьківщини, ідеолога українського націоналістичного руху.

Євген Коновалець – засновник та перший голова Організації українських націоналістів, активний громадський та військовий діяч, полковник Армії УНР. Ще зі студентських років він вів активну громадсько-політичну діяльність. В роки Української національно-демократичної революції 1917-1921 років брав активну участь у розбудові українських збройних сил, вважаючи їх запорукою існування Української держави.

Після поразки українського руху та встановлення радянської влади в Україні, перебуваючи в еміграції, Євген Михайлович здійснював організацію українського руху за межами тогочасного СРСР. Вбачаючи загрозу в постаті та діяльності Євгена Коновальця, радянські спецслужби провели спецоперацію з ліквідації провідника ОУН. Це сталося 1938 року.

У цьому році відзначається 130 річниця від дня народження Євгена Коновальця.
З цієї нагоди у нашому закладі Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка було проведено виховну годину у 7-б класі на тему: «Євген Коновалець – борець за незалежність, справжній патріот України».

На початку заходу, класний керівник Кропельницька О.В. розповіла учням яке значення мають знання про свою історію та національних героїв в час гібридної війни з Росією та як держава-окупант нищила все, що було пов’язане з боротьбою за незалежність України. Про життя і діяльність Євгена Коновальця , учням розповіла вчителька історії Литвин Оксана.

І на закінчення уроку подивилися відеофільм про видатного полководця “Євген Коновалець.Життя віддане за Націю”.

 

 

(Загальна кількість переглядів - 42)