Всеукраїнський День відповідальності людини

Відповідальність – крок до успіху

Всеукраїнський День відповідальності людини – державне свято України, яке відзначають 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини».

Метою відзначення є якісне перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам‘яті великого українця.

Богдан Гаврилишин – український, канадський, швейцарський економіст, громадський діяч , працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтв та наук , ще на початку 2010-их дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини ,прийнятої Генеральною Асамблеєю  ООН у  1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 р. професор створив  змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності на рівні країни та світу.

Тому наш навчальний заклад також приєднався до відзначення Дня відповідальності людини.

Вчитель історії та класний керівник 5-Б класу, Підляська Зоряна Богданівна, провела виховну годину «Відповідальність – крок до успіху.» , на якій учні дізналися про великого українця,  візіонера,відомого економіста та мецената Богдана Гаврилишина. Також ознайомились та обговорили   15 пунктів «Декларації….», діти дійшли висновку ,що їм потрібно :

  • бути чесними,
  • розвивати свої здібності,
  • ставитись до інших так ,якби хотіли б, щоб ставилися до тебе,
  • ставитися до батьків з любов’ю та повагою, за потреби допомагати їм,
  • економно та розумно використовувати всі ресурси, залишити  навколишнє середовище у кращому стані, ніж отримали,
  • бути законослухняними та  толерантними та ставитися з повагою до всіх рас, етнічних груп, релігій, мов, звичаїв;
  • вивчати різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації;

«Проживши три чверті свого життя поза межами України, я завжди і всюди представлявся: «Богдан Гаврилишин, українець», − не маючи навіть українського паспорта, автор «Декларації відповідальності людини» Богдан Дмитрович Гаврилишин невтомною працею та активною суспільною діяльністю впродовж усього життя боровся за кращу долю для рідної України. Чим доводив , що ми повинні бути гідними патріотами своєї держави!!!

 

Вчитель історії та класний керівник 5 – Б класу

Підляська З.Б.

 

(Загальна кількість переглядів - 374)