Україна у моєму серці

Учні 5-А класу для батьків та учнів 5-тих класів до дня Збройних сил України провели виховний захід «Україна у моєму серці». З трепетом і хвилюванням діти говорили та співали про нашу Батьківщину, адже ми – українці, говоримо рідною українською мовою, живемо в мальовничому і квітучому краї, що зветься Україною. А Вітчизна, як і мати, у кожного – одна. Тому її нам треба щиро любити, берегти, охороняти.

Надзвичайно співучими, немов соловейки, піснями нас чарували Підгребельна Анна-Марія, Чабан Софія, Бундз Вероніка, Фітак Андрій, Фурик Ярослав, Надія Нагачевська та Софія Стельмах. На мелодію пісні «Десь по світу…» , яку заспівала солістка 5-А класу Підгребельна Аня діти затанцювали танок, рухи до якого придумали самостійно.

«Мою Україну – могутню й багату, красиву безмежно – буду величати душею та серцем, словами й ділами…

Я вірую щиро: Господь Бог є з нами!

В нас землі родючі, цілюща водиця… Покровом над нами стоїть все цариця – Пречиста Заступниця, Світла Лелія, Скоропослушниця Діва Марія!

Наш край плюндрували монголо-татари – їм допомагали темні яничари… Злітали до неба крик, стогін і плач – свідком мовчазним стоїть древній Страдч, де вхід завойовникам Діва закрила, Руки здійнявши угору, як крила…

Не знали чужинці – монголо-татари стежок потаємних, але яничари, скоренько домовившись про нагороду, – убивцями стали краю і роду!

Збігають роки – мов сполохані коні… Знов горе велике маємо сьогодні – іде війна, і жертви є – багато… Найперше – Небесна Сотня вдягнула в чорне зсиротілу Матір…

Земля гуде: Герої не вмирають – вони довіку житимуть в серцях людей, що Матір-Україну захищають, сховавши біль у зболених вустах.

То ж моляться душі – невинно убиті – щоб люди навчилися в злагоді жити!

Наш край благородний, цілющий, багатий чимало вже хотів хто завоювати…

Благаємо Ісуса – Божого Сина, щоб в мирі й в спокої жила Україна – єдина, як небо; міцна, немов криця; в іменні її Божа Сила святиться!

Моя Україна стоїть в центрі Світу – її щиро люблять усі мудрі діти!

Мов писанка, славна!

Як літо, привітна!

Мов сонечко, прагне усіх обігріти…

Могутня!

Співуча!

Щедра!

Гостинна!

Найкраща у Світі – моя Україна!

Цвіти веселково, красуне-Вкраїно – в душі і у серці Ти в мене Єдина!»

Автор – Марія Баліцька

 

Українця з давніх-давен характеризує працьовитість, хазяйновитість, гостинність і доброзичливість у стосунках як з одноплемінниками, так і з чужоземцями. Він – спокійний, обережний, часом сентиментальний. Та коли доводиться взяти у руки зброю – він показує рішучість і незламність, винахідливість і хоробрість, героїзм і самопожертву.

Учні 5-А класу вчилися захищати нашу країну, так само, як зараз наші солдати захищають її зі зброєю в руках, показуючи любов до неї, використовуючи національні елементи в нашому одязі. А  також своїми знаннями, працею,  гарною поведінкою, здобутками підносити її культуру. Учитель та батьки, сподіваються, що вони будуть гідними своїх предків, будуть любити рідну землю, берегти волю і незалежність України, поважати наш народ і нашу мелодійну мову.

Класний керівник:  Наталія Завідія

(Загальна кількість переглядів - 112)