Учнівське самоврядування  та участь громадськості в керуванні школою

 “Школа – це простір життя дитини:

тут вона не готується до життя,

 а повноцінно живе…”

 

У департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації 24 лютого2021 року відбулось засідання робочої групи з питань учнівського самоврядування.

У  сучасній українській школі постає питання про виховання в сучасної молоді інших стандартів поведінки в суспільному житті. Поряд із питанням постає проблема формування громадянської зрілості і правової освіти в учнів. Україні потрібні не тільки кваліфіковані робітники, а й свідомі громадяни, які повинні розуміти, що працювати треба на перспективу. Нічого не розуміючи в законах побудови і функціонування держави, вони не матимуть змоги впливати на процеси в ній.

В концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти записано: «Ідеалом виховання є гармонійно розвинена, високоосвічена, соціально активна й національно свідома людина, що наділена глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними й патріотичними почуттями, є носієм кращих надбань національної та світової культури, здатна до саморозвитку і самовдосконалення.

На засіданні робочої групи  «мова йшла» про учнівське самоврядування, в якому  на передній план виходить реальна участь громадськості в керуванні школою, в якій шкільне самоврядування може бути чимось зовсім іншим, а саме – реальною частиною педагогічного процесу й не тільки.

Також, враховуючи високий темп сучасного життя, високі вимоги роботодавців до працівників, учнівське самоврядування повинно допомогтивипускнику школи, а згодом студенту що  будує успішну кар’єру, здобути необхідні навички лідера (професійного менеджера). Причому ці навички мають бути не теоретичними (книжковими), а підкріпленими власним практичним досвідом.

Уважно проаналізувавши дану ситуацію, робоча група прийшла до закономірного висновку. Вищу конкурентоздатність мають на ринку праці ті випускники, які під час навчання брали активну участь у діяльності органів учнівського самоврядування, молодіжних громадських організацій. Вони на практиці здобули навички організаційної роботи, ефективної комунікації, підготування заходів і головне – вміння переконати колектив у необхідності реалізації конкретних дій. А чим раніше молоді люди почнуть таку діяльність, тим більшого вони зможуть досягти.

Також вельми втішнимє те, що продовжується багаторічне партнерство нашого опорного закладу з Сислюк Іриною Петрівною, начальником відділу зальної середньої і дошкільної освіти департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Вікторія Сташко

 

(Загальна кількість переглядів - 94)