Син покутського краю

14 травня 2021 року минуло 150 років із дня народження українського талановитого письменника-новеліста, громадського і політичного діяча Василя Стефаника.Цей ювілей за Постановою Верховної Ради в Україні відзначають на державному рівні.

Учні 10-А та 10-Б класів разом із вчителями української мови та літератури Мороз Т.О., Марціняк Н.Р.  при сприянні вчителя інформатики Тиховської О.А. провели  літературне свято “Син  покутського краю”.

Учні презентували свої розповіді про В.Стефаника,його жертовну письменницьку працю, представляючи його як поборника й заступника селянських доль, уміло ілюстрували їх цікавими слайдами.Десятикласники декламували уривки із трагічних  новел письменника “Камінний хрест”,  “Мати”, “Сини”, “Новина”,а також вірші сучасних поетів про нього.  В унісон розкритій Стефаником найтрагічнішій темі еміграції галицького селянства з найбіднішої провінції Австро-Угорщини до Канади й Америки прозвучала пісня на слова Б.Лепкого “Видиш, брате мій”.

Із цікавістю було переглянуто відеофільм.

Віриться, що виступи учнів- це не тільки частинка у вінку всенародної поваги до Василя Стефаника, а й велика вдячність йому за те, що зумів торкнутися до їхніх людських почуттів і став сходинкою до формування у них прагнення бути шанувальниками художнього слова.

Мороз Т.О., Марціняк Н.Р.,

вчителі української мови та літератури

 

(Загальна кількість переглядів - 13)