Приятелі святої поезії

Приятелі святої поезії :

ЛЕСЯ УКРАЇНКА ТА ІВАН ФРАНКО

150-165

 

До 150-річного ювілею з дня народження Лесі Українки та 165 річниці з дня народження Івана Франка учні 8-А класу організували у шкільному музеї Івана Франка вечір розгаданих та нерозгаданих таємниць на тему: «Приятелі святої поезії» , на якому висвітлили історію та цікаві згадки зародження стосунків, пізніше особистого спілкування і листування Лесі Українки та Івана Франка. Такі стосунки  справді були марковані, за влучним Лесиним визначенням, причетністю до світу «святої поезії», що виключали дріб’язкові конфлікти і були запорукою високого порозуміння.

Їх глибинно зближувала доля раннього самозречення, жертвування особистим задля універсально людського. Вони обоє були ідеалістами у тому сенсі, що служіння своїм ідеям та ідеалам вміли ставити вище за матеріальні і тілесно-фізіологічні потреби.

Особисте ставлення Лесі Українки до Франка було особливе. Це справді приклад зустрічі двох сильних представників різних поколінь, у взаєминах яких формат наставництва й підтримки швидко переріс у паритетну співпрацю.

Дякую за активну співпрацю та активну громадянську позицію учням 8-А класу та класному керівнику Тиховській Олені Анатоліївні.

 

Переглядайте відеоролик:       Іван Франко та Леся Українка

 

Керівник музею І Франка : Н. Завідія

 

(Загальна кількість переглядів - 120)