Проєкт IREX. Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність

Проєкт IREX

«Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Навчання триває…

Чотири місяці тому команда учителів опорного закладу долучилася до участі у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо – медійна грамотність». Зважаючи на обставини, навчатися довелося онлайн☹. Утім, онлайн-навчання принесло не лише стрес, а й приємні перемоги та саморозвиток😊.

Як ми навчалися і чому навчалися?

Як навчалися?

Вебінари не лише щодо інтеграції інфомедійної грамотності в уроки, але і поради про те, як розрізняти дезінформацію і маніпуляціїпоради з фактчекінгу, цікаві лекції про роботу нашого мозку, опанування нових онлайн-інструментів, проходження онлайн – курсу з медіаграмотності VeryVeryfied (https://verified.ed-era.com/ua).

Чому навчалися?

Що таке сучасні медіа і як вони працюють.Як відрізнити факти від суджень та розпізнавати маніпулятивний контент.Хто власники медіа і що таке редакційна політика.Хто вирішує, яку саме інформацію ти отримаєш.Чи можуть соціальні медіа бути надійним джерелом новин? Як працюють алгоритми та як можна опинитися в інформаційній бульбашці та бути ізольованим від різних думок і поглядів. Типи маніпуляцій у традиційних і соціальних медіа: фейки, дезінформація, боти, тролі та багато – багато іншого.

«Як ранкова кава бадьорить нас, так критичне мислення допомагає нам бути зосередженими та пильними. Кава стала щоденним ритуалом для багатьох із нас. Таким самим ритуалом повинна стати і медіаграмотність. Тож як щодо критичного мислення та кави з собою?».

Отож, навчання триває!

Марія Ліскевич  – Карпа

Сертифікати. Медіа Грамотність. Янівська школа

 

 

Переглядів загалом - 561 | Переглядів сьогодні - 1