Профорієнтаційна робота в опорному закладі

В опорному закладі в напрямку профорієнтаційної роботи активно працює психолого – соціальна служба (заступник директора з навчально – виховної роботи Шаблінський І.М., соціальний педагог Якимовська О.М., практичний психолог Ізб’янська С.А.).

Профорієнтація допомагає оцінити власні здібності старшокласників, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання.

Впродовж І семестру 2020 – 2021 навчального року з метою здійснення профорієнтаційної роботи було проведено зустрічі учнів 9-11-х класів з працівниками освітніх закладів ІІІ – IV рівнів акредитації: Петром Гарасимом, завідувачем кафедри обліку і аудиту Національного Лісотехнічного Університету, Світланою Шаряк та Василем Галушкою, викладачами екологічного коледжу ЛНАУ, викладачами Івано – Франківського ХПТУ №14 та ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище».

Учні 11-х класів взяли участь в онлайн – дні відкритих дверей  кафедри обліку і аудиту Навчально – наукового інституту екологічної економіки і менеджменту, спеціальності «Облік і оподаткування» за освітніми програмами : облік та бізнес – аналітика, облік і оподаткування  (15 грудня 2020);  вебінарі, присвяченому роз’ясненню правил прийому на навчання до Львівської політехніки у 2021р.

Учням рекомендовано з метою профорієнтації використовувати платформу профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості (http://profi.dcz.gov.ua/). На платформі можна пройти тестування з обрання майбутнього фаху та зорієнтування на кого вчитися або в якій сфері шукати роботу.

«Однією з головних проблем сучасної людини є проблема вибору. Нам доводиться вибирати постійно: сьогоднішнє суспільство побудоване на різноманітті й варіативності. Є ситуації, коли помилка у виборі матиме наслідки, що виявляться набагато пізніше, і це може позначитися на всьому подальшому житті. Одна з таких ситуацій – визначення людиною своєї справи або професії.  Однією з гарантій у сфері зайнятості населення є професійна орієнтація населення. Професійна орієнтація включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів, спрямованих на активізацію процесу самовизначення  та реалізацію здатності до праці осіб, виявлення інтересів, можливостей та інших чинників, що впливають на вибір або зміну професії та виду трудової діяльності».

 

Директор опорного закладу Марія Ліскевич – Карпа

 

(Загальна кількість переглядів - 126)