Про проект і гру «Не гарячкуй!»

Ivan Franko  School Yavoriv District L’viv Region Ukraine plays the game is KeepCool – the GameonClimateChange

Про проект і гру «Не гарячкуй!»

Громадська організація «Зелена хвиля» проводить на території України серію тренінгів з екологічних ігор! 10-11 листопада 2018 року у Львові пройшов другий тренінг для тренерів «Використання ігрового методу у формальній та неформальній екологічній освіті в Україні» за підтримки EcoVisio, на якому була присутня вчитель географії,  основ здоров’я та Захисту Вітчизни Наталія Завідія.

«На ці кілька днів нас люб’язно прийняла Кафедра екології ЛНУ ім. Івана Франка.Прекрасний Львів подарував нам насичені вихідні. Зібралася супер-професійна команда майбутніх фасилітаторів – 16 досвідчених, еко-свідомих та вмотивованих вчителів, науковців, громадських активістів, які не перший рік працюють в еко-освіті. Працювати з ними було зовсім не легко, і наша локація на ці два дні перетворилася на потужний дискусійний майданчик з опанування кліматичних ігор (зокрема KeepCool – theGameonClimateChange). Мали б ми додаткові кілька годин, то могли б придумати ще не одну екологічну гру з такою професійною командою!  ;)»- діляться враженнями тренери Зеленої хвилі.

Настільна гра KeepCool – theGameonClimateChange) з міжнародних кліматичних переговорів, розроблена у Потсдамському інституті досліджень впливів клімату (Німеччина) у 2004р. розповсюджується, перекладається та оновлюється силами НГО «Ековізіо» (Молдова)

З 2016 доступна на таких мовах: Russian&Romanian, English&Romanian, English&Russian, Ukrainian&Russian, Ukrainian&English; надруковано оновлену версію гри в рамках проекту ”DialogueforChange”

Проект 2018: 5 тренінгів для фасиліаторів гри у Молдові, Румунії та Україні; з весни 2018 – тестування мобільної версії гри спільно з університетом Гумбольта (Берлін)

Мета гри – практична демонстрація особливостей і складнощів міжнародних відносин у сфері вирішення глобальної проблеми зміни клімату. 3-6 команд представляють конкуруючі групи країн, що мають знайти баланс між підтриманням стану світового клімату та власними економічними й політичними інтересами.

Так от, учні нашої школи  мають унікальну можливість відчути себе в ролі президентів різних країн, застосувати усі свої підприємницькі здібності, проявити усю громадянську компетентність, і для збереження здоровя та життя на землі активно відстоювати свою екологічну позицію не забуваючи по розвиток країни. Ця гра – наочний приклад уособлення одразу чотирьох наскрізних ліній у навчально-виховному процесі. Це справжня Нова Українська Школа.

Перший тур гри відбувся серед учнів 8-9 класів під час тижня основ здоровя. Переможцями у грі вийшла команда 9–В класу. Ця команда найшвидше досягла своєї цілі –  діти зуміли застосувати свої підприємницькі навики і побудувати усі чорні заводи у своїх країнах, щоправда ці заводи працювали на викопних ресурсах Землі (кам’яному вугіллі та нафті), які добряче забруднюють довкілля і знищують клімат на усій земній кулі. А от команда учнів 9-Б класу не так вправно застосувала свій підприємницький хист, зате свідомо , активно і переконливо намагалися переконати інші команди, в тому числі і переможців, били на сполох : «Клімат руйнується , загроза виживання людству на Землі, знешкоджуйте чорні заводи, будуйте зелені – альтернативні». Тому ця команда визнається екологічно свідомим переможцем нашого турніру.

Далі гра мандрує по класах, і ,цікавим фактом є те, що чим більше граємо, тим менше хочемо будувати заводи, а все більше споглядаємо на екологічний годинник та хвилюємося , щоб не знищити клімат.

Цікава,  повчальна, корисна, захоплююча гра. Дякуємо щиро організаторам.

Переглядів загалом - 243 | Переглядів сьогодні - 1