Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми

Сексуальне насильство є загрозою для дітей різного віку. Цього року вже 70 дітей постраждали від цього злочину. За даними дослідження, яке було проведено Міжнародною благодійною організацією «Служба порятунку дітей» майже чверть дітей потрапляли хоча б в одну із ситуацій сексуального насильства чи експлуатації в Інтернеті за останній рік.

Міжнародною благодійною організацією «Служба порятунку дітей», на замовлення Уповноваженого Президента України з прав дитини, була розроблена програма підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти – Курс «Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми».

22, 23 та 24 березня 2021 року соціальний педагог Івано-Франківського ЗЗСО І-ІІІ ст. імені Івана Франка  Івано-Франківської селищної ради  пройшла онлайн – курс. Під час якого отримала знання, як навчити учнів початкової школи розпізнавати та уникати небезпечних ситуацій, які можуть призвести до сексуального насильства. Навчити правил безпеки для дому, школи та громадських місць. Допомогти учням визначити тих дорослих у їхньому житті , яким вони можуть розповісти про небезпечну ситуацію.

А також було отримано інформаційно-методичні матеріали з індикаторами щодо сексуального насильства над дітьми та особливостями комунікації з постраждалою дитиною і методичні розробки уроків та мультфільми для учнів початкової школи з попередження сексуального насильства.

 

Соціальний педагог           О. Якимовська

(Загальна кількість переглядів - 167)