На уроках у Франка

На уроках у Франка

До нього не заросте народна стежка.
До нього приходитимуть все нові покоління.

М. Тихонов

 

….«Він був середнього росту, а йшов, як велетень… мало хто встигав за ним, а головою сягав хтозна-як високо. Він був спокійної вдачі, а вибухав, як порох, коли йшлося про добро трудящих, і кидав громи, щоб Русь не спала. Його з війська відпустили за слабкий зір, а бачив краще від інших, з низин далі сягав оком, ніж інші згори. Влада гнобителів не пустила його викладати у вищій школі, а він став учителем усього народу. Напрацювався за десятьох, а життя йому було дано лиш одне, та й то недовге. Таким був Іван Франко, робітник пера, Каменяр, чарівник слова.»

Впродовж вересня – жовтня у шкільному музеї проводилися екскурсії для учнів 5-тих класів школи, основною метою яких було доповнити й поглибити знання учнів про І. Франка, відкрити нові грані життя і творчості Великого Каменяра, зупинитись на основних напрямках його діяльності;розвивати логічне, критичне, образне та аналітичне мислення; розвивати вміння учнів застосовувати свої знання;виховувати в них патріотичні почуття, любов і пошану до видатних діячів української культури.

Учні дізналися про історію присвоєння школі ім’я великого Каменяра, історію відкриття музею, історію присвоєння селищу ім’я Івана Франка, а також поринули думками у дитячі роки малого Іванка. Розглянули книжечки франкових казок, виготовлені учнями нашої школи та вчителем образотворчого мистецтва Ганзюк Л.І.

Велику увагу під час уроків української мови та літератури приділяють вивченню життєвого та творчого шляху Івана Франка вчитель української мови та літератури  Пиріг Ліля Михайлівна та вчитель історії Підляська Зоряна Богданівна.

Керівник музею        Наталія Завідія

Переглядів загалом - 134 | Переглядів сьогодні - 1