ХІ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір ХХІ століття»

#HealthySchools_UA

07 листопада біолого-природничий факультет Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка зустрічав гостей ХІ Всеукраїнської учнівської науково-практичної конференції «Еколого-валеологічна культура – вибір ХХІ століття».

З привітанням до учасників звернулась Світлана Волошанська – доцент, кандидат біологічних наук, декан біолого-природничого факультету. Також вона представила гостей:

  • Ніна Новикова – доцент, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри природничо-математичної освіти ЛОІППО;
  • Галина Марчук – завідувач міського методичного кабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради;

та наукових працівників факультету, членів оргкомітету конференції і головуючих у роботі секції №1 «Валеологія» і №2 «Екологія».

Відкриваючи пленарне засідання декан факультету наголосила на тому, що особливо приємно їй бачити тут і своїх випускників у ролі керівників науково-дослідних робіт учасників конференції, так як біолого-природничий факультет у вересні цього року відсвяткував своє 20-річчя.

Учениця 10 класу Луньо Марта представила на цій конференції наш навчальний заклад, Яворівщину – дивовижний куточок природи, який не перестає дивувати своєю величчю і віковічною красою, приваблювати мандрівників багатством історичних і культурних пам’яток. У нашому селищі знаходиться багатофункціональна природоохоронна установа – Яворівський НПП, який комплексно вирішує проблеми збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

А також природний заповідник «Розточчя», флора і фауна якого репрезентує майже весь спектр трьох географічних регіонів – Карпат, Полісся і Поділля.

Тема дослідницької роботи, яку представляла Марта Луньо – це «Вивчення впливу автомобільного транспорту на навколишнє середовище та здоров’я мешканців селища Івано-Франкове».

Суміжні теми з даного питання опрацьовували і випускники нашої школи: Христина Свинар та Володимир Яценко. Маючи результати попередніх робіт, група учнів, а це вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство» (з 2013 по 2016 рік навчання) ретельно вивчали питання надмірного автомобільного навантаження на компоненти довкілля в селищі і прийшли до висновку, що транспортно-дорожній комплекс є потужним джерелом забруднення природного середовища, негативно впливає на здоров’я людини, тваринний і рослинний світ, завдає шкоди народному господарству, викликає глибокі зміни в біосфері.

На сьогодні ця тема продовжує вивчатися вихованцями гуртка «Екологічне краєзнавство» (вже з 2016 по 2018 рік навчання).

Багаторічний досвід ведення еколого-валеологічної та просвітницької діяльності серед учнівської молоді нашої школи доводить, що прищеплювати любов та повагу до довкілля необхідно вже з раннього віку.

Зустріч та спілкування з учасником конференції дала нам можливість набувати різноманітних вмінь у виконанні практичних дій, вчитися порівнювати, зіставляти факти, аналізувати ситуацію, систематизувати та робити висновки. Маємо намір продовжувати вивчати дане питання та брати участь у наступних конференціях.

А найцікавішими, на нашу думку, були такі цьогорічні доповіді:

  • «Екологічна безпека побутових будівельних матеріалів» (Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Івана Франка)
  • «Екологічний моніторинг пришкільної території» (Дрогобицька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2)
  • «Мильні горіхи – альтернатива побутової хімії» (Дрогобицька ЗОШ І-ІІІ ступенів №4)
  • «Способи очищення питної води» (м. Трускавець, НВК «СЗШ №2 – гімназія»).

Бажаємо успіхів у майбутньому наступним учасникам конференції.

Переглядів загалом - 239 | Переглядів сьогодні - 1