«Гра в кальмара» – назва, від якої фанати серіалу в захваті.. А батьки занепокоєні

« Гра в кальмара» – назва, від якої фанати серіалу в захваті, батьки занепокоєні, а діти починають копіювати сцени з мегапопулярного серіалу.

У різних країнах порушують питання про заборону трансляції проекту. Але фанати не тільки чекають продовження серіалу на другий сезон, а й влаштовують спільні перегляди з дітьми. В соціальних мережах інфлюенсери розповідають про нього, про свої враження, розбирають на меми, що тільки загострює цікавість, зокрема, і дітей.

Психіка дитини є більш вразливою, ніж дорослої людини, а ігри цього серіалу прості і їх можна відтворити в реальності.
Заборонити дитині перегляд? Навряд у дорослих це вийде, адже подивитись можна і без дозволу батьків.

Але перш ніж заборонити дивитися серіал, потрібно подивитись його самостійно та прийняти обдумане рішення.

Чому серіал «Гра в кальмара» цікавий дітям?

  • По-перше, те, що стає трендом, автоматично розходиться хвилею обговорення через соцмережі, Tik Tok, You Tube та ін. Простіше кажучи, у нас немає шансів не почути і не дізнатися про щось. Особливо це стосується дітей, для яких інтернет – велика частина життя.
  • По-друге, герої серіалу грають в ігри, за змістом схожі на дитячі. Це виглядає легко і зрозуміло.
    Величезна кількість сцен насильства в серіалі робить цю кривавість легкою для сприйняття, і швидко знижує чутливість до неї. Простіше кажучи, до 9 серії глядач вже не дивується, не шкодує, не сприймає це як щось жахливе.

Психіка адаптується (якщо це доросла психіка з можливістю критики і аналізу) і сприймає це як норму (як для серіалу, але не повсякденного життя).

Дитяча психіка реагує інакше. Вона сприйнятливіша, у неї нижча критичність через менший досвід. Їй складніше розділяти реальність і вигадку. Тобто серіал занадто реалістичний, щоб пам’ятати, що це вигадка.

Так дивитися чи ні ?

Давайте відверто, якщо діти захочуть – подивляться і без дозволу дорослого. Перш ніж дивитися з дітьми серіал, потрібно подивитися його самому. І прийняти обдумане рішення. Бути готовим до питань, коментарів і реакцій з боку дітей. Тут важливо ще одне – якість наших відносин з дітьми. Цей серіал вкотре нагадує про необхідність створювати якісні відносини з дітьми : безпечні, довірчі, відкриті, в яких можна говорити про все. Особливо з підлітками. Тією категорією людей, які піддають сумнівам всі існуючі правила і цінності, і так сильно прагнуть створювати своє. Їм не вистачає емоцій у живому спілкуванні. Відчуття небезпеки – це концентрована емоція (а нам важливо включити їх до кіноклубів, настільних ігор, важливо спробувати налагодити емоційні зв’язки всередині та з родинами). Ну і ще одне , не очевидне: часто діти в проявленій формі відображають те, що відбувається з нами, в дорослих, в прихованій формі.

Поради перед переглядом серіалу з дітьми‼️

Якщо ви плануєте дивитися «Гру в кальмара» разом з дитиною – обговорюйте все. Навіть очевидне.
Говоріть багато про почуття і переживання від побаченого. Про страхи, про похмурість від лякаючої захопливості, про те, що сподобалося або заінтригувало…про всі різні, двозначні переживання, які можуть виникнути.
Звісно, аналізуйте і проводьте паралелі з сьогоднішнім життям. З суспільством, існуючими в ньому проблемами, варіантами їх вирішення і вибором, який часто роблять люди. Свідомо чи ні. Насильство чи ні.

Поговоріть з дитиною про те, що можна змінити, додати, зберегти в своєму нинішньому житті, щоб відчувати себе щасливим.
Не пускайте на самоплив питання перегляду відео-контенту. Спілкуйтесь з дітьми та приймайте спільні виважені рішення.

Соціально-психологічна служба школи.

Джерело: Ювенальна поліція України

Переглядів загалом - 534 | Переглядів сьогодні - 1