День вишиванки 2021

Цього року, 20 травня, в Україні відзначають День вишиванки, який уже став народним святом. Наразі вишиванка – це значно більше, ніж просто одяг. Тут має значення все – і хто вишиває, і візерунок, і кольори.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

Національні мотиви в одязі поєднують з джинсами, кросівками і з діловим костюмом – так носити вишиванку ще у ХІХ сторіччі почав Іван Франко. Він одягав вишиту сорочку з піджаком.

Не перший рік у Івано-Франківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні, вчителі та батьки школи долучилися до акції “ Одягни вишиванку ” у третій четвер травня. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів.

У школі було проведено ряд цікавих виховних заходів до Дня вишиванки.

Педагог-організатор Манишин В.Я.

 

(Загальна кількість переглядів - 200)