День філолога

25 травня в Україні святкують своє професійне свято  філологи: лінгвісти і літературознавці, вчителі та викладачі  літератури і мови, бібліотекарі та перекладачі.

Саме цей день став професійним для величезної армії любителів та знавців слова, для плеяди тих, хто пов’язав своє життя з благородною та надзвичайно цікавою професією. Вона ніколи не перестає дивувати, тішити та винаходити. І, здається, немає жодного носія гордого звання «філолог», хто б шкодував про цей вибір. Адже саме з мови, з її милозвучності та багатства починається кожна наука. Її знання необхідні у всіх без винятку галузях роботи.

Філолог – той, хто щодня стоїть на варті культурних і духовних цінностей, не дозволяючи неуцтву проникати в середовище існування підростаючого покоління, а також допомагає всьому суспільству зберігати актуальні знання.

«Любов до слова» –  саме так перекладається з давньогрецької мови  філологія,  одна з найцікавіших наук,  яка об’єднала шанувальників духовної культури і літературної творчості у всьому світі. З нагоди цього свята класний керівник 10-А класу Мороз Т.О. провела годину спілкування на тему “25 травня – День філолога”.

Учні переглянули відеоролик про значення професії філолога, взяли участь у вікторині “Філологи пишаються своєю професією, тому що…” та “Що я знаю про  професію філолога?”. А наприкінці уроку школярі привітали всіх філологів нашої школи з їхнім професійним святом і виготовили привітальний колаж, який прикрасив вчительську кімнату нашого закладу.

 

Мороз Т. О., учитель української мови та літератури, класний керівник 10-А класу

(Загальна кількість переглядів - 97)