Баскетбольна команда опорного закладу – призер районних змагань з баскетболу серед школярів Яворівщини!!!

14 березня 2019-го року в м.Яворові відбулися спортивні змагання з баскетболу серед школярів Яворівщини (серед дівчат). Баскетбольна команда нашого опорного закладу (керівник –  вчитель фізичної культури Юрій Малішевський) виборола ІІ призове місце.

• Дадак Тетяну.

P.S. Баскетбо́л (англ. basketball — від basket — «кошик» і ball — «м’яч»), також заст.діал. кошикі́вка[1] або коші́вка[2] — спортивна командна гра з м’ячем, який закидують руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті на висоті 3 метри 5 сантиметрів (10 футів) над майданчиком. Баскетбол є олімпійським видом спорту.

Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» — металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна.

Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м’яч у «кошик» супротивників. Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. В Національній баскетбольній Асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті.

Перший чоловічий чемпіонат світу проведено в 1950-у році, а в 1953-му — жіночий. Зараз проводяться кожні чотири роки. Найпрестижніші змагання серед збірних команд країн — Олімпійські ігриЧемпіонат світу з баскетболу, а серед клубних — чемпіонат НБА та в Європі — Євроліга УЛЕБЄврокубок та Кубок виклику ФІБА.

На відміну від багатьох видів спорту, народження яких обросло міфами і легендами, початок баскетболу було точно задокументовано, адже його вигадав і впровадив Джеймс Нейсміт.