Голодомор 1933: Сталінський задум та його виконання
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво – чорним кольором. Однією з таких сторінок були голодомори: 1921-1923, 1932-1933, 1946- 1947рр.
Голодомор 1932-1933рр. – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР, який став національною катастрофою. У пікові місяці голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. Надзвичайно важливою є людська пам’ять про трагічні сторінки нашої історії.
З метою вшанування пам’ яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державний традицій в Опорному закладі «Івано – Франківська ЗОШ I-III ст. ім. Івана Франка» було проведено:
- У шкільній бібліотеці організована книжково – ілюстрована виставка науково – популярної літератури « Забуттю не підлягає» ( Пенко У.М., Вишатицька Л.П.)
- Класні керівники 5-11-их класів провели години спілкування « Голодомор – біль душі і пам’ять серця.», «Вогонь скорботи в серці навіки», «Страшні роки голодомору 32-33-х рр..», «Незгасаюча біль народу», «Людяність у нелюдський час.»
- Вчителі історії провели уроки пам ‘яті і скорботи «Не згасне в серці пам’яті свіча», « Україна пам’ятає.» (Дацко-Онищак О.С., Литвин О.В., Підляська З.Б.)
- Перегляд документальних фільмів « Я про них пам’ятатиму», «Голод Нації», « Голодний дух – День памяті жертв Голодомору» учні 7-8 та 10-11 класів.
- виставка малюнків та стінгазет присвячена Дню пам’яті жертв голодомору.
- Учні 5-11 класів провели акцію : «Незабутка пам’яті » до дня пам ‘яті жертв голодомору (педагог-організатор Манишин В.Я.)
28 листопада запрошуємо кожну українську родину 0 16 – ій годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку усім померлим від голоду.»
Вчителі історії