Заняття з тактичної медицини та домедичної допомоги

У Івано-Франківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка 31 березня 2023 року було проведено пізнавальний урок-практикум з тактичної медицини та довійськової підготовки для учнів 10 – 11 класів та гуртківців «Школа безпеки».

На високому рівні заняття з тактичної медицини, домедичної допомоги та бойової підготовки провів волонтер та інструктор громадської організації Святослав Бордуляк, студент Львівського політехнічного університету.

Волонтер розповів учням школи про базові принципи тактичної медицини та показав на прикладі як надавати допомогу пораненим. Він наголосив, що на державному рівні розробляється концепція занять із цивільного захисту, домедичної та довійськової підготовки.

На думку Святослава, викладати ці предмети потрібно не лише в 10-11 класах, але й у 8 та 9-их, бо частина дітей згодом обирають заклади професійного спрямування, а вміння подбати про свою безпеку в часі війни критично важливе.

Заняття для учнів було поділено на етапи. Перший – основи тактичної медицини, базова теорія про основи і ключові принципи. Другий – блок демонстраційний та включає алгоритм дій при пораненнях, травмах, опіках, дії для зупинки критичних кровотеч і накладання турнікета, різні види перев’язок, тампонади.

Окремий етап – блок про серцево-легеневу реанімацію, непрохідність дихальних шляхів та правила поведінки під час обстрілів. Ще один блок – про переведення тіла в стабільне положення, методи та засоби евакуації потерпілих у мирному житті та в умовах війни. Значну частину заняття, а це майже три години, займало практичне відпрацювання отриманих знань з учнями.

Кожен учень мав можливість спробувати самостійно виконати ті чи інші дії (наприклад, накласти турнікет на різні частини тіла, зробити перев’язку, тампонаду для різних типів ран, відпрацювати поведінку під час обстрілів, евакуації ).

Учні школи мали можливість виконати практичні навички розбирання та складання автомата Калашникова, виконували спорядження магазина навчальними патронами калібру 7.62мм, ознайомилися з будовою та принципами роботи гранатомета РПГ, з основами військової топографії, орієнтування на місцевості та іншими видами військової атрибутики.

Волонтер Святослав Бордуляк наголосив, що тактичну медицину в сучасних умовах варто викладати всім учням школи. Цей процес треба рухати на рівні держави і треба говорити не тільки про домедичну допомогу, тактичну медицину, базову бойову підготовку, але й про психологічні практики управління власним страхом та бойовим стресом, вміння організуватися в критичних умовах. Маємо розуміти, як подбати про себе і про тих, хто поруч.

Учні школи та вчителі предмета «Захист України» І.Шаблінський та Н.Завідія щиро подякували волонтеру Святославу Бордуляку за цікаво проведені заняття та тренінги з тактичної медицини, довійськової підготовки і побажали подальшої плідної праці з учнями нашої школи.

Автор допису  Іван Шаблінський, вчитель ЗУ.

 

Переглядів загалом - 358 | Переглядів сьогодні - 1