VIІ науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії»

Відбулась VIІ науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії».

Цьогоріч вона проходила онлайн впродовж трьох днів з з 18 березня по 20 березня 2021 року та була приурочена 360-річчю Львівського національного університету імені Івана Франка. Форум згуртував небайдужих до хімічної освіти доповідачів із десяти областей України, а також із Ягеллонського університету м. Кракова. Десятки цікавих доповідей, живі дискусії, нові знайомства, обмін ідеями та у підсумку – конкретні пропозиції щодо покращення викладання і навчання хімії у закладах освіти різних рівнів.

Як зазначив голова організаційного комітету, проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, географія конференції значно розширилась, незважаючи на формат проведення. Доповіді, які були висвітлені на конференції, показали єдність зусиль науковців та вчителів у популяризації та поширенні інноваційних методів та форм роботи, впровадженні ІКТ і STEM-освіти в хімічній науці. Для участі у конференції зареєструвались 108 учасників, представлено 78 доповідей, які висвітлили досить широкий спектр проблем закладів середньої та вищої освіти.

Варто зазначити, що до роботи конференції долучилися і представники владних структур. Так, директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олег Паска подякував організаторам конференції за актуальність обраних тем та напрямків дискусії. «Конференція якнайкраще привертає увагу до проблем природничих наук, які, безумовно, є надзвичайно важливими елементами прогресивного, інноваційного поступу України. Природничі науки необхідно розвивати, адже усі ми мріємо, аби наша держава повернула свою присутність у рейтингу 20 найрозвиненіших країн світу», – акцентував Олег Паска. Заступниця міністра освіти Любомира Мандзій вкотре звернула увагу на роботу міністерства щодо матеріально – технічного забезпечення кабінетів хімії та STEM – лабораторій та нормативних вимог до якості підручників.

Директор КЗ ЛОР «Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти» Павло Хобзей у своєму виступі зазначив, що основою будь-якої компетенції є насамперед ґрунтовні знання. «Приємно бачити, що так багато тем доповідей конференції присвячені вкрай актуальним питанням освіти. Безумовно, новий час потребує нових підходів. І хоча лабораторні роботи неможливо замінити нічим, проте дуже важливо, аби на своїх уроках вчителі також активно впроваджували методи STEM-освіти та використовували усі можливості, які дає нам технологічний розвиток», – пояснив Павло Хобзей.

Взяла участь у конференції і Оксана Окулова – вчитель хімії Івано – Франківського ЗЗСО  І – ІІІ ст.імені І.Франка Івано – Франківської ТГ, яка виступила з доповіддю «STEM технології в освітньому процесі».

Переглядів загалом - 191 | Переглядів сьогодні - 1