Шкода та користь опалого листя

«Шкода та користь опалого листя»🍁🍂🍂

Щороку восени та на весні починається сезон паління листя, сухої трави та інших рослинних решток. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Звичайно, це твердження – міф.

21жовтня провідні фахівці Яворівського НПП Оксана Годованець-Гребельна та Христина Гащук, провели екологічний урок на тему «Шкода та користь опалого листя» у Івано-Франківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка з учнями 6-Б класу (вчитель біології Ольга Михайлишин.)

Учням розповіли про значення лісу, типи лісів 🌳🍀☘️, навіщо деревам листя, чому жовтіє та опадає листя🌿🍁🍂. Вони дізнались про те, що при спалюванні сухостою, опалого листя, гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву та листя, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання.

Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини. Провідні фахівці звернули увагу на формування культури здоров’я, загрози екологічного майбутнього при спалюванні опалого листя, користь опалого листя його утилізацію та адміністративну відповідальність громадян: штраф до 30,6 тис. грн.. (13 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»).

Авторка допису    вчитель біології Ольга Михайлишин.

 

Переглядів загалом - 719 | Переглядів сьогодні - 1