Історії успіху. Роксолана Чіх

#УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ  #ШКОЛА ЛІДЕРСТВА #ІСТОРІЇ УСПІХУ!!!

Шкільний учнівський проект «Історії успіху, які надихають!».

 

Знайомтеся з героїнею нашого проекту!!!!

 

Роксолана ЧІХ

 

Випускниця Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка 2015 року.

У 2019 році закінчила бакалаврат Львівського державного університету безпеки життєдіяльності за спеціальністю «Транспортні технології», у 2021 році закінчила магістратуру цього ж вузу за спеціальністю «Цивільна безпека».

Голова учнівського самоврядування Івано – Франківської ЗОШ у 2013 – 2015 роках.

З 2019 року працює у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності у прес-центрі фахівцем центру зв’язків з громадськістю.

Активна громадська діячка, авторка та натхненниця громадських проектів, серед яких: «ЯМЕЛЬНЯ. Устами сьогодення з минулого для пам’яті майбутніх поколінь», облаштування довкілля у громаді, реставрація костелу у с. Ямельня (проект триває).

 

  • Роксолано, розкажи про свій досвід на посаді голови Учнівського самоврядування.
  • Я прийшла у Янівську школу в 5-му класі. До того навчалася у початковій школі с. Ямельня. Це чудова школа, з якої виходять чудові діти. Хвилювалася, як це – прийти у велику школу. Проте швидко адаптувалася і поринула у вир нового шкільного життя. Коли було оголошено про вибори на посаду голови Учнівського самоврядування, не мала на меті балотуватися. Запропонувала мені подавати свою кандидатуру на вибори мій класний керівник, Завідія Наталія Ярославівна. Власне, саме вона розкрила у мені лідерські якості, які я у себе не помічала.

Перші вибори я програла. Та була залучена до учнівського самоврядування, керівниця секції «Ерудит». Це був вагомий досвід. На наступний рік подала свою кандидатуру вдруге і перемогла.

Ці роки стали для мене особливими – насичені, яскраві, активні. На посаді голови Учнівського братства зрозуміла, що за посадою стоїть велика праця, особиста відповідальність, віддача власних сил та енергії. Й, звичайно, важлива команда, яка поруч із тобою. В команді однодумців і друзів завжди робляться великі справи.

 

  • Які твої особисті риси викликали довіру учнів/учениць під час виборчої кампанії на посаду голови Учнівського Братства у 2013-му році?
  • Гадаю, що такими рисами були наступні:

ініціативність;

простота у спілкуванні;

справжня, щира любов до школи;

вміння переконувати та вести за собою.

 

  • Що для тебе успіх?
  • Успіх – це відчуття щастя. Людина ж щаслива тоді, коли має можливість займатися улюбленою справою.

 

  • Чого, на твою думку, бракує учнівській молоді?
  • Думаю, учнівській молоді бракує досвіду спілкування зі старшими за віком. Також частина молоді байдужа до загальногромадських справ. Інколи засмучує відсутність ініціативи, пасивність, небажання брати на себе відповідальність. А інколи й нерозуміння самого поняття «відповідальність».

 

  • Які б поради ти дала майбутньому/майбутній голові Учнівського братства (у вересні 2021 року нас чекають вибори)?
  • Сформувати команду однодумців, тобто тих, хто готовий перейматися життям школи, хто не шкодуватиме власного часу та сил на шкільні ініціативи, хто не боятиметься нести відповідальність за прийняті рішення.

 

  • Які ініціативи ти б запропонувала учнівській молоді?
  • Говорити про свою роботу, наміри, плани та реалізовані ініціативи в соцмережах, оскільки, як не крути, саме там молодь проводить більшість свого часу. Продовжувати вести сторінку школи в Інстаграм, писати цікаві пости (інформативні, розважальні, повчальні), ініціювати конкурси на сторінці (конкурс фото, допису тощо). Долучатися до громадських ініціатив (селища, громади, області). Розширювати діапазон спілкування. Запозичувати чужий досвід і ділитися власним.

 

  • Чи важливою є золота медаль?
  • Так, якщо Ви цього прагнете і працюєте над тим, щоб досягнути мети.

 

  • Які риси слід виховувати в собі, щоб стати лідером?
  • На мою думку, це:

бажання рухатися вперед;

відважність;

ініціативність;

вміння дослуховуватися до порад;

наполегливість;

вміння робити правильні висновки з будь-яких життєвих уроків;

ніколи не забувати про людяність.

 

  • На завершення зустрічі, декілька порад для шкільної молоді.
  • Не бійтеся робити те, що здається важким і страшним (чим складнішим буде шлях, тим більше задоволення отримаєте від результату). Ніщо так не єднає людей, як спільна справа (по завершенні того чи іншого проекту Ви можете знайти справжніх друзів і вірних напарників). Не бійтеся перепон і хейтерів, сміливо крокуйте до мети. Активно долучайтеся до роботи в учнівському самоврядуванні, тому що там формуються лідерські риси і гартується характер. Успіхів Вам!!!

 

   Щиро вдячні Роксолані за зустріч, за розмову, за позитив та енергію. Не втрачаємо зв’язку і чекаємо на Роксолану на першому засіданні нового учнівського парламенту.

 

Розмову вели учні та учениці Івано – Франківського ЗЗСО Юліана Великопольська, Анастасія Лазурко, Софія Плесак, Максим Білоус, Денис Глова, заступник директора з навчально – виховної роботи Вікторія Сташко, директор ЗЗСО Марія Ліскевич – Карпа.

 

P.S.

Під час задумки ми надихалися проектом «TheUKRAINІANS», однак нашою особливістю є те, що ми хочемо розповісти про успішних українців та українок з місцевих громад.

Учнівська молодь прагне спілкування з лідерами у різних галузях: політиці, бізнесі, громадській діяльності, мистецтві, освіті, владі, медицині, аграрному господарстві тощо

. Під успіхом ми розуміємо не посадові й фінансові досягнення, а служіння громаді, ініціативність, сміливість брати на себе особисту відповідальність, гуманність, толерантність, відкритість.

Ми прагнемо особисто познайомитися з цими людьми, взяти у них інтерв’ю,  побачити їх робочий простір, дізнатися, хто і що їх мотивує, отримати поради щодо формування лідерських якостей, поділитися цими зустрічами у публічному просторі.

 

Хочемо навести цитату з передмови до проекту «TheUkrainians» (Тараса Прокопишина, Володимира Бєглова та Інни Березніцької), яка щонайкраще ілюструватиме нашу мету та наші завдання: «Нам набридло чути про українців як про жертв і страждальців. Закортіло розповісти про інших українців… . Людей, які творять Україну в Україні… . Патріотичних громадян, ініціативних та чесних людей, які творять добро та беруть відповідальність за світ навколо і змінюють його…».

 

Переглядів загалом - 380 | Переглядів сьогодні - 1