«Нітруни, ні хрестів І ні тризни!
Прямо в яму, Навіки-віків!
Чорна сповідьМоєї Вітчизни
І її затамований гнів»
А. Листопад
Голод… Цестрашне слово повертає нас удалекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смуткуіскорботідоземносхиляєголови, вшановуючипам’ятьмільйонівйого жертв, засуджуючитворцівцієїчорноїсторінки в історіїУкраїни.
Голодомор – це геноцид українськоїнаціїв 1932-1933 роках. СкоєнийкерівництвомРадянського Союзу з метою упокоренняукраїнців, остаточноїліквідаціїукраїнськогоспротиву режиму та намаганьпобудовисамостійної, незалежноївідМосквиУкраїнськоїДержави. У 2006 році Законом України «Про Голодомор 1932–1933 роківвУкраїні» Голодомор визнано геноцидом українського народу. У 2010 роціпостановоюАпеляційного суду містаКиєва доведено геноцидний характер Голодомору, намірСталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Чубаря, Хатаєвича, Косіоразнищитичастинуукраїнськоїнації. У 1932 – 1933 роках було убито понад 7 мільйонівосіб на території УРСР та 3 мільйониукраїнців поза її межами, в регіонах, якіісторичнобулизаселеніукраїнцями: Кубань, Північний Кавказ, НижнєПоволжя та в Казахстані.
Упродовждесятилітьмасовевбивство людей штучним голодом не лишенавмиснозамовчувалосярадянськоювладою, а йвзагалізаборонялося про нього будь-де згадувати.
Наш опорний заклад також долучився до вшанування Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.Вчитель історії Підляська З.Б. У 10 класі провела урок –реквієм « Голодомор 1932-1933рр.- геноцид українського народу»,де розповіла дітям про ті страшні події історії нашої країни. Також десятикласники переглянули документальний фільм«Голодомор 1932-1933 рр». Учні 8-их класів долучилися до акції «Запали свічку». Педагогом -організаторомМанишин В.Я. була організована виставка плакатів та проведена акція « Незабуткапам’яті» серед учнів 1-11 класів. Шкільний бібліотекар Пенко У.М. також долучилася до цього заходу, організувавши виставку присвячену даній події.
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепиласвоїмчорнимкрилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однієюнадією.