Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення.
Мета її – зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.
Другого лютого в школу завітали наукові працівники заповідника «Розточчя» Горбань Л.І., Хомин І.Г., Гулич Т., які ознайомили учнів 8Б класу (вчитель біології Михайлишин О.З.) з унікальністю екосистем для біогеографічного регіону, існування рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин.
Навели основні аргументи важливості водно-болотних угідь для забезпечення нашого майбутнього, а саме:
- важливість водно-болотних угідь для забезпечення людства прісною водою, очищення та фільтрації поверхневих вод, поповнення водоносних горизонтів;
- використання людьми угіддя для рибальства і сільського господарства протягом тисячоліть;
- забезпечення людьми відновлюваними природними ресурсами для природних промислів, будівництва та опалення;
- збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги;
- пом’якшення впливів штормів і повеней та захист берегової лінії від руйнування;
- депонування вуглецю, продукування кисню і допомога у боротьбі зі змінами клімату.
Учні переглядали презентацію «Водно-болотяні угіддя», розв’язували кросворди, ребуси, відгадували загадки, замальовували мешканців водно-болотяних угідь.
На завершення зустрічі працівники заповідника подарували учням буклети та плакати.
О. Михайлишин, заступник директора