Кожен куточок українських Карпат зачаровує своєю красою і неповторністю.
На цей раз група учнів 8-9-их класів, любителів активного та пізнавального відпочинку (50 учнів і педагоги Мороз Т.О., Кубішин О.І., Тлуста О.П. та Ганзюк Л.І.) обрали захоплюючу подорож у мальовничу гірську Долинщину Івано-Франківської області.
Наша подорож почалася з відвідування інтерактивного музею «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки» і одразу вразила будівля. Великий білий двоповерховий будинок з оригінально пофарбованими у чорні та червоні кольори дерев’яними кріпленнями, вирізьбленими підвіконнями. Вигляд справді казковий. А далі захоплює інтер’єр – усе з натурального дерева.
Центр спадщини створений для того, щоб розповідати кожному гостю дивовижну історію про красу й багатство місцевої природи та про те, як важливо розпізнати цю природу до найдрібніших деталей, щоб відчувати себе в її середовищі, як удома. На стінах дивні конструкції, багато плазмових екранів, полички, шухляди, колони, які вертяться.
Вся експозиція музею зроблена у формі цікавої гри. Є інформаційні центри з кольоровими картинками до певної теми, а поруч гра – аби закріпити вичитане.
За невеликий час перебування в музеї учні відчували себе дослідниками, екологами, любителями природи.
У сучасному кінозалі туристи переглянули півгодинне відео про історію краю від прадавніх часів донині, дізнались про створення вузькоколійки.
На завершення ми відвідали зал із сувенірами, придбали подарунки. Продукція прикарпатських майстрів. Все красиве, натуральне, пахуче, смачнюче.
Саме Вигода є пунктом відправлення неймовірно популярного серед туристів маршруту «Карпатський трамвайчик». На місці старту Карпатського трамвая встановлено пам’ятник паровозу (1948 р.). Саме такий трамвай курсував по даному маршруту колись.
На шляху маршруту учні та вчителі ознайомились з унікальними об’єктами:
- джерело «Горянка». Вода в ньому за своїм складом і цілющими властивостями не відрізняється від відомої Нафтусі;
- джерело «Дзюркач». Це джерело отримало назву через характерний звук при витіканні води;
- колишній реабілітаційний центр космонавтів санаторій «Джерело Прикарпаття»;
- висяче болото Ширковець. Яке зовні виглядає як галявина, поросла травою, мохами та карликовими соснами, а на ній ростуть представники флори, занесені до Червоної книги;
- водоспади річки Мізунки.
Трамвай проїжджав через мости і невеличкі містки. Учні фотографували вражаючі картини природи, щоб назавжди запам’ятати цю красу.
Поділитися враженнями хочемо і від перебування в Гошівському монастирі. Відоме по всій Україні відпустове місце завдяки чудотворній іконі Божої Матері, яка знаходиться в церкві Преображення Господнього Василіянського монастиря.
Екскурсовод натхненно розповіла про історію монастиря, головні святині, про архітектуру та релігійні традиції краю. Якщо ви завітали на Долинщину, то Гошів обов’язково відвідайте, збагатитесь духовно та інтелектуально.
Винятковою особливістю нашої мандрівки був гарний настрій, дружнє товариство, бажання відчути себе справжніми любителями природи. Усе це нам подарувала вигода. Час пролетів непомітно. Гудок Карпатського трамвайчика нагадав, що пора вирушати у зворотню путь.
Тлуста О.П.