23 серпня 2018 року в актовій залі Лапаївської ЗОШ I-III ступенів відбулася обласна серпнева не конференція у форматі панельної дискусії та тренінгів для директорів шкіл Пустомитівського, Городоцького, Мостиського, Яворівського районів, керівників органів управління освітою міст, районів, ОТГ, голів профспілкових районних/міських організацій.
Панельна дискусія на тему: «Нова українська школа-запуск реформ» проходила за участі директора департаменту освіти і науки Любомири Мандзій, заступника директора обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Мирослави Товкало та керівників пілотних закладів освіти.
Теми тренінгів були цікаві та актуальні: «Розвиток критичного мислення школярів на уроках математики», «Впровадження інклюзивної освіти», «STEM – освіта в новій українській школі», «Гендерні аспекти в професійній діяльності педагога в новій українській школі» тощо.
Проте впевнена, що більшість присутніх чекали зустрічі з першими особами, щоб отримати відповіді на декілька запитань щодо старту НУШ:
- Як щодо матеріально – технічного забезпечення для облаштування відповідного освітнього середовища НУШ (якщо простіше, де обіцяні учнівські парти – трансформери, інтерактивні дошки, комп’ютери тощо)??????
- Як щодо дидактики (якщо простіше – де підручники для 1-го класу)??????
Ситуацію прокоментували очільники освіти Львівщини (цитати коментарів у вигляді тез):
- «Область отримала освітню субвенцію із державного бюджету у розмірі 70,8 млн. грн., з яких передбачено: 40% – на дидактику, 40% – на придбання матеріально – технічного забезпечення, 20% – на закупівлю ТЗН»;
- «Якщо Ваші школи не отримали обіцяне обладнання, не хвилюйтесь. ВСЕ БУДЕ ПОСТУПОВО! Меблі – в лютому – березні 2019 року»;
- «Пілотні школи не мали парт, підручників, але це не завадило рухатись вперед на власній великій ідеї, вірі, щирому бажанні нести зміни»;
- «Головне – команда, а не матеріально – технічна база!!!»;
- «Звичайно, ми трохи розчаровані. В ідеалі ми чекали, що у вересні нас зустрінуть оновлені, яскраві класи».
Однак:
- Перший крок: Немає підручників? Можна запозичити досвід кращих вчителів – пілотників, долучаючись до тематичних груп в соціальних мережах.
- Другий крок: Немає підручників? У перший місяць навчання першокласників він може слугувати відволікаючим фактором. 1-4 тиждень навчання може пройти у чудовій атмосфері знайомств і пізнання: «Я і мій клас», «Я і моя школа», «Я і мій учитель», « Я і довкілля»;
- Третій крок: Немає підручників? На сайті МОН України розміщені важливі для вчителя ресурси та електронні підручники;
- Четвертий крок: Вересень – час розмов і зустрічей з батьками, знайомств, пізнання один одного!».
Як висновок: Нехай дитина відчує радість і веселковість Нової української школи й це відчуття, в першу чергу, залежить від бажання шкільної адміністрації та учителів втілювати освітню реформу у життя!!!!
Додаткові статті по темі:
http://pedpresa.ua/194040-prezydent-vymagaye-povnogo-materialno-tehnichnogo-zabezpechennya-nush.html
(…На Всеукраїнській серпневій конференції педагогічних працівників «Нова українська школа: старт реформи, участь громад» Президент Петро Порошенко наголосив на неприпустимості зволікання із запровадження освітньої реформи та звернувся до Уряду та місцевої влади щодо повного матеріально-технічного забезпечення для реалізації проекту «Нова українська школа».
«Виходячи з абсолютної важливості освіти для нашої держави, я, як Президент, вважаю абсолютно неприпустимим зволікання з реалізацією поставлених завдань. Дуже важливо, щоб і обласні адміністрації, і обласні ради, і об’єднанні громади, і виконкоми якнайшвидше вирішували питання матеріально-технічного забезпечення, насамперед Нової української школи. Це гордість бути долученим до цього амбітного проекту», – зазначив Президент.
«Не треба собі виплачувати премії. Спрямуйте ці гроші на освіту. І нові школи, і дитячі садки, нові меблі, нові комп’ютери, нові технології навчання, врешті решт дадуть вам можливість побачити нових учнів», – зазначив Петро Порошенко.
…Президент повідомив, що існують й проблеми з матеріальним забезпечення шкіл, а саме – кошти освітньої субвенції використовуються органами місцевого самоврядування далеко не в повному обсязі.
«Друзі мої, як це назвати? Якщо ви зараз затримаєтесь на рік, цей рік пропаде для нових українських першокласників. Наголошую – цьому немає виправдання», – підкреслив Глава держави. Він звернувся до Кабінету Міністрів та Міністерства освіти постійно тримати на контролі це питання»).
https://mon.gov.ua/ua/tag/nova-ukrainska-shkola
(Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння).
https://dailylviv.com/news/osvita-i-nauka/lvivshchyna-otrymala-osvitnyu-subventsiyu-58392
(Любомира Мандзій також поінформувала: «Ми отримали субвенцію у розмірі 70,8 млн. гривень із держбюджету, оперативно її розподілили і скеровуємо на райони. Ця субвенція дістанеться до кожної дитини, яка цього року піде у перший клас. Кошти скерують на придбання шкільних меблів, дидактику та комп’ютерного обладнання. Окрім того, ми скеровуємо субвенцію у розмірі 2,8 млн. гривень на навчання та перенавчання для вчителів першокласників»).
З повагою, Марія Ліскевчи – Карпа, директор опорного закладу