В житті кожної людини бувають важливі переломні етапи, які символізують перехід до нової, більш високої якості, відповідальності, зрілості. Ось і сьогодні у велику шкільну родину середньої та старшої школи опорного закладу “Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст ім. Івана Франка”вливається ще один колектив – тепер уже учнів 5-А класу.
Саме колектив, бо ці діти дружні, завзяті та працьовиті. Я вірю, що в цих дітей попереду ще багато славних звершень, перемог і здобутків. А ми, вчителі, разом з батьками, рідними та друзями-школярами допоможемо їм у цьому!!! І – нехай БОГ допомагає!
Класний керівник зустріла дітей у класі першим уроком на тему:
«Толерантність та взаємоповага, як запорука мирного існування.»
Зустрілися одного разу білий і чорношкірий чоловіки. Стали розмовляти: Який ти потворний, негре. Неначе увесь сажею вимазаний, – сказав білий.
Чорний зневажливо зіщулився і сказав: Який ти потворний, білий! Неначе тебе всього обернули папером. Сперечалися вони, сперечалися, ніяк не могли прийти до згоди і вирішили піти до мудреця.
Вислухав їх мудрець і сказав білому: Подивися, який красивий твій чорний брат. Він чорний, як південна ніч, і в ній, подібно до зірок, сяють його очі…
Потім мудрець звернувся до чорношкірого: А ти друже, подивися, який красивий твій білий брат. Він красивий, як виблискуючий білий сніг, що лежить на вершинах гір, а волосся його – кольори сонця.
Негр і білий присоромилися своєї суперечки і помирилися.
А мудрець подумав « Як добре,що обидвоє зрозуміли, що в людях , які нас оточують потрібно шукати тільки позитивне!»
На нашій планеті існує дуже велика кількість різних людей. Всі ми несхожі один на одного і щоб мирно співіснувати, нам треба миритися з цим розмаїттям.
«Притча про аксакала».
Помирає в одному поселенні старий аксакал. Прийшли до нього люди попрощатися, та й говорять: «Скажи нам, мудрий старий, як вдалося тобі створити такий порядок у сім’ї, що усі сини та невістки, дочки й зяті жили разом в мирі і злагоді?»
Не може вже говорити старий — подають йому папір, олівець, і він довго пише. Коли випав з рук вмираючого аркуш, дуже здивувалися усі — там 100 разів було написане одне слово. Здогадайтесь яке?
На аркуші 100 разів було написане слово – терпимість!.
Поняття «толерантність» є синонімом слова «терпимість», саме так воно звучить латиною. Толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві.
Класний керівник: Наталія Завідія