Хто не знає свого минулого,
Той не вартий майбутнього.
М.Рильський
Мова – це великий дар природи, який людина розвивала й вдосконалювала протягом тисячоліть. У мові вся доля народу. Без неї не має нас, минулого й майбутнього.
Саме , коли і як народилася наша писемність, про важкий, але плідний шлях розвитку української мови, про те, як правильно учням реалізувати знання, отримані на уроках української мови в активному мовному спілкуванні, йшлося на уроках і позакласних заходах 9 листопада в День української писемності та мови. Уроки української мови за єдиною метою висловлювання провели словесники опорного закладу у своїх класах.
Кожен, хто належить до людей небайдужих, хто вважає себе культурним і відповідально ставиться до свого мовлення, повинен докласти певних зусиль для самовдосконалення.
9 листопада в 11 годині в кабінеті інформатики зібралися учні та охочі педагоги для написання диктанту національної єдності «Крила надії». Звичайно, важливо перевірити свою орфографічну й пунктуаційну грамотність, але і зміст диктату викликав гордість з досягнень наших сучасників, усвідомлення себе українцями, сприйнятливість до традицій і звичаїв нашого народу.
Ми пишаємося тим, що є носіями такої красивої, мелодійної мови. Поети називають її золотою, солов’їною, порівнюють з дорогим діамантом. І саме від нас з вами залежить подальша доля рідної мови. Чи буде вона яблуневоквітнути і плодоносити, чи житиме у далекому майбутньому, продовжуючи таким чином і життя самого народу. Впевнена, що так воно і буде.
Тільки увага до нашого усного й писемного мовлення повинна бути повсякчасною.Триває робота над проектом «Говоримо українською», який започаткували учасники гуртка «Юні філологи» (керівник Волошин Н.М.). Впродовж кількох місяців учні збирали матеріал: слова-суржики, покручі, ненормативну лексику тощо. І ось результат – пам’ятка для наймолодших школярів, та й не тільки, а також для батьків, вчителів. «Говорімо з нашими діточками правильно і красиво».
Плекаймо в серці кожне гроно,
Прозоре диво калинове.
Хай квітне, пломенитьчервоно
В сім’ї великій, вольній новій.
Вчителі словесники