Ось, і осінні канікули пролетіли, і знову за парти здобувати нові знання.
Активні діти не можуть пасивно відпочивати. Такими « непосидющими живчиками» є учні 5-Б класу.
Протягом канікул вони встигли побувати в «Ведмежому притулку» поблизу с. Домажир та у Львівському театрі юного глядача на виставі « Маленька Баба Яга».
І одна, і друга подорож мали крім відпочинкової і виховну мету.
Ці цікаві поїздки учням організували батьки та класний керівник Кропельницька О.В.
Довідка
У жовтні 2017 року поблизу села Домажир, 15 км від м. Львів відкрився ведмежий притулок, що займає площу 20 га. Він відповідає всім європейським стандартам закладів такого типу і створений за допомоги міжнародного благодійного фонду FOUR PAWS.
Ведмежий притулок “Домажир” — реабілітаційний центр, метою якого є допомога та порятунок ведмедів із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків, цирків, готелів та ресторанів. Тут умови для утримання тварин максимально наближені до природних, що сприяє відновленню природних інстинктів та поведінки. Кожен ведмідь має свій особистий вольєр площею мінімум 1 тис квадратних метрів. Зараз у притулку перебуває 6 ведмедів.
Реабілітаційний центр для ведмедів включає ряд комплексів:
- зона відпочинку — місце адміністрації, паркінг, вхід у притулок;
- лісові вольєри — основні місця, де ведмеді живуть;
- адаптаційні вольєри або ведмежий будиночок — місця, куди в першу чергу потрапляють ведмеді перед тим, як вийти у лісові вольєри. У цих «карантинних зонах» ведмеді пристосовуються до нових умов свого життя. В їхніх клітках є все необхідне, місце для прогулянки, маленьке озерце, різного роду іграшки, щоб вони мали чим займатися;
- технічна надбудова — великий будинок, де перебуває персонал, який доглядає за притулком. Тут також розміщена медична частина закладу та склад харчів.
Вольєр реабілітаційного центру розташований в лісі. Тут зроблені 6 кліток та 2 секції для утримання тварин різного віку та стану здоров’я. Є басейни і штучні барлоги. Окрім цього працівники центру спорудили “ігрові конструкції” для пришвидшення адаптації тварин. Поміж вольєрами збудовані спеціальні туристичні доріжки, тож всі охочі мають змогу поспостерігати, як живуть бурі ведмеді у живій природі.
Для охорони і надійного утримання звірів, по периметру загорожі встановлено систему електричного захисту
.