Це може бути цікаво для тебе…Шкільна бібліотека

Стартує новий навчальний рік. Шкільна бібліотека є, власне, тим приміщенням, звідки розпочинається освітній марафон для учнів.

Окрім того, що бібліотека – сховище книг, чим ще живе це майже містичне приміщення у школі?

«Багато хто вважає, що розвиток технологій ставить під загрозу існування паперової літератури і бібліотек. Мовляв, навіщо нам бібліотеки, коли сотні і навіть тисячі книжок можна вмістити у невеличкий гаджет та покласти до кишені. Вважаю це припущення цілковито хибним, оскільки, по перше, «живу», тобто паперову книгу, не замінить жоден пристрій; по друге – бібліотека – це не лишеряди книжкових полиць та місце, де діти змушені сидіти, читати і зберігати спокій під суворим наглядом хранителів книг – бібліотекарів. Це оаза тиші та можливості побути наодинці з книгою, своїми думками й розмірковуваннями», – ділиться своїм баченням Уляна Пенко, шкільний бібліотекар опорного закладу.

  Також Уляна Михайлівна рекомендує учням та педагогам корисні посилання щодо діяльності віртуальних бібліотечних фондів:

http://library.kr.ua/libworld/elib.html  – електронні бібліотеки України

http://library.nlu.edu.ua/BIBLIOTEKA/INTERNET/R_4.htm  – за цим посиланням модна знайти сайти наукових бібліотек України

http://www.ukrlib.com.ua/бібліотека української літератури «УкрЛіб»

https://libruk.com.ua/українська електронна бібліотека “Libruk”

http://flibusta.is/stat/lang/ukКнижкове братерство «Флібуста»

http://ukrclassic.com.uaЕлектронна бібліотека “Українська література”

http://lib.shiftcms.net/Українська та зарубіжна література українською мовою “ShiftLibrary CMS”

http://www.chl.kiev.ua/elibrary/Електронна бібліотека Національної бібліотеки України для дітей

http://chytanka.com.ua/Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”

 

   «Сьогодні працюємо над тим, щоб бібліотека опорного закладу не обмежувалась лише функціями видання й прийняття книг (здебільшого навчальних посібників) та інвентаризацією підручників. Також, на мою думку, призначенням бібліотеки не повинно бути сприйняття останньої красивою ошатною вітальнею у шкільному будинку. Багато хто вважає, що бібліотека – місце спокою і порядку, а галас і рух – природні вороги😊. Гадаю, шкільна бібліотека  – мікс з центру ЗМІ, центру з надання послуг щодо критичного мислення та медіаосвіти, вишуканої ресторації, де можна «поласувати» чимось смачненьким (хорошою книгою, новою інформацією, спілкуванням з поціновувачами книги)», – розповідає Уляна Михайлівна.

    Отже, за дверима шкільної бібліотеки – не лише полиці з книгами. У бібліотеці на учнів чекає не просто бібліотекар, а популяризатор та цінувальник книг. Людина, яка готова допомогти інформацією, порадою, увагою. Якщо у когось є проблеми з читанням і він/вона соромиться про це говорити на загал, то у шкільній бібліотеці про це можна проговорити з працівницею, яка щиро хоче і зможе допомогти.

   І на завершення. На шкільному сайті створено рубрику «Бібліотека», яка стане одним з інструментів комунікуваннябібліотекаря з учасниками освітнього процесу (http://yanivschool.kl.com.ua/category/dovidka/uchnyam/biblioteka/).

 

Марія Ліскевич – Карпа

                                                                                                                            

(Загальна кількість переглядів - 73)