Про впровадження в початковій школі системи заходів безпечного Інтернету

Про впровадження в початковій школі системи заходів безпечного Інтернету. 

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережами.Близько 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще майже 50% – 4 та більше годин. Представниця ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер зазначає, що в Україні близько 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. «Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok та Snapchat є основними соціальними платформами для цькування», – додає вона.

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:

  • поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;
  • чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”. У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

Але потрібно врахувати, що діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв’язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

В Україні майже 22 млн. користувачів інтернету, питання безпеки в мережі більш ніж актуальне. У цьому контексті турбота про дітей набуває більших масштабів. Якщо раніше треба було говорити з дітьми про їх безпеку поза домом тощо, то вже давно має сенс застерігати їх від негараздів під час перебування в інтернеті.Вони, діти,  можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто.Інколи здобувачі початкової освіти не можуть правильно зреагувати на матеріали з мережі з різних причин. Робота у цьому напрямку для вчителів та батьків дуже важлива. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини.

Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації у початковій школі було впроваджено систему заходів безпечного Інтернету

Вчителями початкових класів проведено online та offline уроки з теми «Інтернет-безпеки», використані матеріали з курсу «Інфо-медійна грамотність», також було проведено заняття вчителем Полух М.А. з використанням платформиPadlet«Безпечний Інтернет», вчителька Самотій О.Б. провела урок «Моя суперсила – безпека в інтернеті». Вихователь групи продовженого дня Вишатицька Л.П. також прийняла активну участь в даному проекті. Разом з ученицею 1-В класу Гаврилюк Маргаритою сконструювали власний LAPTOP.

Вчителі початкової ланки нашого освітнього закладу Вельган Н.Д., Занік Т.В., Яхницька М.П., Самотій О.Б., Кульчицька О.Р., Кухар І.І. нагороджені дипломами засновником освітнього проекту «STOP_SEXТИНГ», радником з питань захищеності людини в Інтернеті при Віце-прем’єр-міністрі – Міністрі цифрової трансформації України Анастасії Дьякової, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколою Кулебою, директором із корпоративних комунікацій Київстар Ганною Захраш.

Шановні батьки! Важливо, аби ваша дитина отримувала необхідну кількість спілкування у реальному світі, в першу чергу, оскільки соціальні мережі покликані не для того, щоб замінити реальне спілкування, а щоб його доповнити та розширити. Спілкуйтеся якомога більше з власною дитиною, розпитуйте про її інтереси, друзів і вподобання. Зробіть так, щоб ви перебували у списку її «обраних друзів»!

Не забувайте, наскільки важливо розповідати дітям про безпеку у віртуальному світі.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Вікторія Сташко

 

Пам’ятка

Основні правила безпечної роботи в інтернеті, про які варто сказати дітям

  • Не давайте нікому своїх паролів.
  • Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
  • Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
  • Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
  • Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
  • Не діліться своїми фото з незнайомцями.
  • Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
  • Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
  • Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
  • Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.
  • Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
  • Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.

 

Цікаві факти про Інтернет

  • 4 квітня міжнародна Інтернет-спільнота відзначає свій день – День Інтернету. Саме Папа Іоанн Павло II започаткував День Інтернету, який за 20 років став популярним святом серед користувачів всесвітньої мережі.
  • Щороку святкування відбувається 4 квітня – у день смерті святого Ісидора Севільського, якого Католицька церква визнала заступником Інтернету.
  • У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав всесвітню Мережу енциклопедією людського знання. Тому її покровителем і обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом.
  • У багатьох країнах існують також національні дні Інтернету. Зазвичай вони приурочені до якихось подій, пов’язаних із введенням Інтернету в цій країні, зокрема в Україні День інтернету святкується 14 грудня.
  • Дата 4 квітня – 4.04 – також нагадує поширену помилку 404 «Сторінку не знайдено».
  • За ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe Захід запроваджено День безпечного Інтернету (англ.SaferInternetDay), який з 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого
  • 2009 року Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті за ініціативи «Майкрософт Україна» оголосила про запуск соціальної кампанії «Місяць безпечного Інтернету»

 

Провела/провів урок задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #stop_sexтинг

 

Переглядів загалом - 227 | Переглядів сьогодні - 1