Гурток «Школа безпеки»

Гурток «Школа безпеки»

в опорному закладі «Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка»

 

З метою патріотичного та фізичного виховання молоді, сприяння формуванню і розвитку відповідальності і дисциплінованості в опорному закладі  діє гурток «Школа безпеки» — (керівник  Шаблінський І.М.)
Напрямки діяльності гуртка: військова підготовка (вогнева і стройова), прикладна фізична підготовка, військова топографія та туризм, безпека життєдіяльності та цивільний захист.  1.Військово історичні основи захисту Вітчизни Державний гімн і державна символіка України

Розповідь про державні символи. Вивчення державного гімну. Походження військової присяги, бойового прапора і військової символіки

Військова присяга – клятва на вірність українському народові, її значення і порядок прийняття. Бойовий прапор – символ честі, доблесті і слави України.  Історія розвитку українського війська – древньослов’янське військо

Призначення, організаційна структура озброєння і тактика ведення бойових дій.

Історія розвитку українського війська – військо княжої доби . Призначення, структура, озброєння, тактика бойових дій.

Українське військо періоду козаччини.

Запорізька Січ, тактичні прийоми бойових дій.

  1. Військові статути

Поняття про військові статути Збройних сил України як основні закони військової служби, за якими проходить повсякденне життя, виховання, навчання і бойова діяльність військ. Військові звання, розпізнавальні знаки, військова форма одягу . Ознайомити підлітків з військовими званнями, знаками розрізнення військовослужбовців ЗСУ. Прививати любов до військової форми одягу.

3.Строї та їх елементи

Обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю. Практичні заняття. Виконання команд („Вставай” „Рівняйсь”, „Струнко”, „Вільно”, повороти на місці, поняття про стройовий крок).

Рух похідним та стройовим кроком

Тренування у виконанні стройових прийомів і руху без зброї. Тренування у виконанні стройової пісні.

4.Топографічна підготовка та спортивне орієнтування

Основи топографії та орієнтування на місцевості

Знайомство з топографічною картою, умовними знаками топографічних карт. Масштаб, види масштабу, перетворення числового масштабу в натуральний. Будова компасу і користування ним. Визначення азимуту, рух по азимуту. Орієнтування на маршруті за допомогою карти і компаса за різними об’єктами. Практичні заняття. Визначення сторін горизонту. Рух за заданими азимутами на заданій відстані. Орієнтування по карті за допомогою компаса; прокладання по карті маршруту за текстовим описом.

  1. Вогнева підготовка . Класифікація сучасної стрілецької зброї

Ознайомлення з видами стрілецької зброї її бойовими можливостями.

Призначення, бойові можливості та загальна будова автомата Калашникова

Призначення та загальна будова АК-74. послідовність неповного розбирання автомата. Призначення і будова основних частин і механізмів Ведення вогню по нерухомих цілях і цілях що з’являються.

Основні заходи безпеки під час проведення стрільби. Влучність стрільби — вибір цілі, прицілу та точки прицілювання, підготовка упору, тренування в одноманітності прицілювання. Практичні заняття. Практичні тренування у виконанні вправ стрільб

6.Морально-вольова підготовка

Набуття знань та навичок, необхідних для самообслуговування в умовах екстремальних ситуацій, прийняття самостійних рішень. Бесіда про почуття власної гідності, патріотизму, обов’язок та відповідальність перед групою та командою.

7.Загальна фізична підготовка

Розвиток швидкісних, швидкісно-силових якостей, витривалості, гнучкості, точності, розмежування і відтворення просторових параметрів руху, рівноваги, ритму, швидкості і точності реагування. Практичні заняття. Вправи для розвитку та зміцнення м’язів рук, плечового поясу, шиї, тулуба, ніг. Бігові тренування. Розвиток витривалості, спортивні ігри.

8.Спеціальна фізичні підготовка

Вправи для груп м’язів, що несуть основне навантаження у спортивних походах. Практичні заняття. Біг вгору, біг вниз, стрибкові вправи, вправи на рівновагу. Хода на лижах. Рух по горизонтальній мотузці (маятник з використанням перил).

Позакласна робота з предмета «Захист України» є логічним доповненням, поглибленням пізнавальних інтересів учнів. Військово-патріотичне виховання здійснюється у формі лекцій, бесід, розповідей, екскурсій до музеїв військових частин, зустрічей із ветеранами війни, праці та військової служби. Однією з основних форм військово-патріотичного виховання є військово-шефська робота, яка полягає у встановленні та підтриманні зв’язків військових частин, вищих військових навчальних.

 

Основна мета гуртка –   національно – патріотичне виховання підростаючого   покоління, формування особистості – Патріота і громадянина, стійкої мотивації на необхідність безпечної життєдіяльності та здорового способу життя, набуття і закріплення  навичок дій в  небезпечних ситуаціях різного походження.

 

Завдання гуртка :

  • оволодіння основними навичками збереження особистої та колективної безпеки, надання само- і взаємодопомоги в екстремальних ситуаціях;
  • зміцнення морально – психологічного стану і фізичного розвитку вихованців,
  • ознайомлення з основами рятувальної справи;
  • надання базової підготовки для служби в підрозділах ЗСУ, МНС, МВС;
  • виховання екологічної культури.

 

Навчальні завдання гуртка «Школа безпеки» вирішуються на заняттях у формі комплексних та спеціалізованих уроків в класі, спортивному залі, польових умовах, спортивних змаганнях, що дозволяє вдосконалювати та розвивати у дітей свідоме прагнення до здорового способу життя, сприяє формуванню особистості – Патріота та Громадянина України. До гурткової роботи залучені учні 10-11 класу в кількості 20 чоловік.

Учні гуртка беруть постійно  участь у шкільних та районних, обласних виховних та спортивних заходах. До Дня захисника України та Дня козацтва у школі організовуються  виставки малюнків серед учнівської молоді, конкурси тематичних плакатів, години спілкування .

 

Шаблінський І.М. – керівник гуртка «Школа безпеки»

 

 

(Загальна кількість переглядів - 49)