Квест Математичний калейдоскоп

Предмет математики настільки серйозний, що не варто
пропускати нагоди зробити його трохи цікавішим.
Б. Паскаль

 

У рамках тижня математики та інформатики було проведено квест «Математичний калейдоскоп», у якому взяли участь команди 5-А та 5-Б класів.

Математичний квест(квест від англ. quest – «пошук, пошук пригод») – позакласний захід з математики, що допомагає згуртувати учнівські колективи команд, створити умови для самореалізації та соціалізації,формує вміння працювати у команді задля досягнення спільної мети. Ця індивідуально-динамічна гра полягає у проходженні командою визначеного маршруту і передбачає виконання спеціальних завдань.

Кожна команда отримала маршрутний лист, по якому зупинялася на різних станціях і виконувала відповідне завдання. Учні мали змогу розв’язати різні математичні приклади, які були розміщені у надувних кульках (станція «Математичні кульки»). На станції «Шифрувальник» учасники квесту по спеціальному коду розшифровували вислів відомого вченого Галілео Галілея: «Математика – це мова, на якій написана книга природи».

Команди із задоволенням працювали на станції «Ребусній», де відгадували цікаві математичні ребуси. Приємно було спостерігати за п’ятикласниками, які швидко у заданих словах переставляли букви, щоб вийшов математичний термін (станція «Реставратор») та з даних цифр складали найбільше, найменше число і т. д. (станція «Склади число»). Цікавість та азарт не покидали учнів до останньої хвилини змагання.

Звичайно, перемога дісталася одній команді п’ятикласників. Проте найцікавішим у квесті був сам процес, адже діти не лише оволодівали математичними знаннями, але й працювали в командах, вчилися домовлятися і мислити логічно.

Вчитель математики Світлана Горонна

(Загальна кількість переглядів - 49)