Юліан Савко – наш талановитий земляк

Новою сходинкою до пізнання рідного краю та людей, що проживають у ньому, стала зустріч з автором багатьох пам’ятників та меморіальних таблиць Юліаном Савком.

Сказане далі – це короткі штрихи до біографії митця… Народився Юліан Савко 19 березня 1944 р.  в с. Кожичі Яворівського району Львівської області.  Середню школу закінчив у м. Алчевську біля Луганська. Навчався в Ростові – на – Дону в художньому училищі імені Грекова на живописно – педагогічному відділі. Згодом перевівся в Косівське училище прикладного мистецтва на відділ художньої кераміки. У 1976 році закінчив Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва. Є членом Національної спілки художників України. На даний час працює старшим викладачем кафедри академічного рисунку Львівської академії мистецтв.

Керівники гуртка “Екологічне краєзнавство” Тиховська Д. І. та Глова М. Н. запросили вихованців і гостей заходу полинути у цікавий, неповторний  і прекрасний світ творчості Юліана Савка. Дарія Іллівна прокоментувала презентацію робіт автора в смт Івано-Франковому, м. Новояворівську, с. Кожичах, с. Домажирі, м. Винниках та Львові. Кожна робота – це витвір умілих рук і творчої  думки автора.

Рідна земля – людина – життя. Ці три об’ємні  і вагомі виміри є провідними в творчості нашого гостя. Адже Юліан Савко – митець, роботи якого мають національну ідею і залишають глибокий слід у національній культурі та історії рідного краю.

Ведучі заходу Марків В., Кисіль А., Ольшанська Ю., Тиховський Л., Жукровська О., Єсип В. – вихованці гуртка, запросили до слова шановного гостя, і поставили питання:

  •  Які теми зароджуються і визрівають в автора сьогодні?
  •  Де шукаєте натхнення?
  •  Що для Вас немає ніякої ціни?
  • Що приваблює Вас у людях?

 

З особливим захопленням усі присутні слухали пана Юліана і полинули у світ таланту,  творчості, свободи і любові.

Складні перипетії долі тільки загартували характер митця, зростала його вимогливість  до себе, наполегливість, відповідальність та працьовитість.

Серед гостей була вчитель образотворчого мистецтва ОЗ “Івано-Франківська ЗОШ I-IIІ ст. імені І. Франка” Ганзюк Л. І., яка від художника отримала високу оцінку за свою працю, яку вона вкладає в талановиту шкільну молодь, роботи яких були представлені на зустрічі в залі.

На згадку про теплу зустріч з учнями і педагогами у рідній  місцевій школі Юліан Савко подарував портрет Івана Котляревського.

Свято продовжили ведучі, дякуючи за естетичну насолоду, яку отримали, маючи можливість збагатитись інтелектуально і духовно.

Твори Юліана Савка – є окрасою рідного краю, в якому він народився і яке його сформувало.

Тиховська Д. І. побажала автору нових і яскравих робіт, які зацікавлять, принесуть світло радості і натхнення для поціновувачів його унікальної творчості.

Наша зустріч відбулась на передодні величного свята – Різдва Христового. Це улюблене родинне свято. І колядка, яка прозвучала на завершення, об’єднала нас в любові і світлій радості.

 

 

 

Після  перегляду презентації робіт п.Юліана  автор зауважив, що в селищі ще є одна його робота, яку ми не зазначили. Тому гуртківці впродовж наступних занять знайшли її, сфотографували і зробили доповнення в презентацію.
На зустрічі з митцем Скеба М.К., наш місцевий і добре відомий краєзнавець, продемонстрував усім присутнім свою відеопрезентацію, яка містить унікальний історичний матеріал. Це відеофрагменти монтування і встановлення усіх робіт Юліана    Савка в нашому селищі, і с. Домажир та с. Кожичі, а також його виступи на цих заходах. Даний матеріал є досить об’ємний і пізнавальний для учнів, тому автор з приємністю залишив його для використання у школі.

Директорка опорного закладу М.Р. Ліскевич-Карпа подякувала Юліану Савку за цінні подарунки для школи, а вихованцям гуртка – за організацію зустрічі з митцем і запевнила, що класні керівники будуть мати цінний матеріал для використання його на годинах спілкування для того, щоб не переривалась «ниточка пам’яті» з минулого в майбутнє.

Також, жоден захід на патріотичну тематику не обходиться без пісні, яка скрашує та поглиблює емоційний стан. Це майстерно робить наш талановитий музичний керівний Скробач Г.М.

На зустрічі була присутня Плесак С.М. – заступник директора з навчально-виховної роботи місцевого професійно – технічного училища імені Й.Станька, яка зазначила,що наш гість буде бажаним наставником і для талановитої молоді цього закладу.

 

(Загальна кількість переглядів - 123)