Фотобанки – один з освітніх інструментів

Фотобанки (фотостоки) – якщо дуже коротко, то це фірми-посередники між фотографами та ілюстраторами (часто не за родом занять, а за покликанням) і широким загалом дизайнерів, які зацікавлені в якісних фотографіях і ілюстраціях.

Як фотобанки можуть стати освітнім інструментом? Створення презентацій, пошук тематичних ілюстрацій, робота над проектами – ось навіщо потрібні фотобанки. Звичайно, можна просто загуглити і гортати десятки одноманітних світлин з потрібної нам теми.

Однак!!! Проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» пропонує з цією метою використовувати безкоштовні фотобанки – ресурси, які містять мільйони фотографій та інших зображень. Переваг у фотобанків кілька. Передусім – колекції світлин. Вони налічують до кількох мільйонів зображень із різних тем, у різних форматах і розмірах. Ви точно знайдете саме той знімок, який потрібен вашому матеріалу. Крім того, беручи ілюстрації з фотобанків, ви знаєте, що не порушуєте авторське право на використання зображення. Це відповідає принципам академічної доброчесності. Ці ресурси також мають зручний інтуїтивний пошук.

Проєкт IREX пропонує  Топ-10 популярних фотобанків:

Pexels – безкоштовний сайт із фотографіями та відео, який допомагає дизайнерам, блогерам, журналістам, освітянам та всім, хто шукає візуальні матеріали для своєї роботи. Ви також можете зареєструватися на сайті і стати одним із авторів.

Pixabay  – сайт для обміну фотографіями, ілюстраціями, векторною графікою відео і навіть музикою. Наразі на сайті доступно приблизно 2,2 млн зображень.

Unsplash «Це понад 2 мільйони безкоштовних зображень із високою роздільною здатністю, представлених вам найщедрішим співтовариством фотографів у світі», – говорять творці фотобанку.

Picjumbo  – сайт чеського фотографа Віктора Ганачека (Viktor Hanacek). «Я просто хлопець, який ділиться своїми фотографіями з усім світом. Безкоштовно», – каже Віктор. Ідея створення власного фотобанку прийшла тоді, коли інші ресурси відхилили його фотографії через «недостатню якість». «Озираючись назад, я неймовірно вдячний за це», – зазначає фотограф.

Burst  – сім’я, природа, освіта, спорт, здоров’я… фотобанк охоплює різноманітні теми і має хорошу колекцію високої якості, яка доступні без реєстрації.Life of Pix  – ще один безкоштовний фотобанк із великою колекцією фото і відео.

FOCA Stock  пропонує зображення для особистого та комерційного використання на веб-сайтах, у проєктах, темах,  програмах. «Я запустив FOCA, щоб поділитися своєю любов’ю до фотографії з усім світом», – говорить засновник сайту Джеффрі Беттс.

STOCKVAULT – фотобанк, де «фотографи, дизайнери та студенти можуть безкоштовно ділитися своїми фотографіями, графікою та векторними файлами».

StockSnap.  «Чудове зображення допомагає вашому проєкту вийти за межі «хорошого» і стати “чудовим”», – пишуть автори фотобанку.

Reshot   – тут зібрано чимало знімків креативних фотографів з особливим поглядом на природу і світ, який нас оточує. Пошукові запити треба вводити англійською.

Для того, щоби здійснити пошук, необхідно подумати про ключове слово – деякі із цих ресурсів «зрозуміють» запити кирилицею, проте для ефективнішого пошуку ключові слова треба перекладати англійською.

Пошук зображень в фотобанках  насправді зручний та ефективний. Не полінуйтесь, клікніть на одне із запропонованих посилань! Ви будете здивовані!

Директорка опорного закладу

«Івано – Франківська ЗОШ імені Івана Франка»

Марія Ліскевич – Карпа

 

(Загальна кількість переглядів - 53)