Гельмінти у дітей: профілактика та ознаки

Гельмінти у дітей: профілактика та ознаки

Глистові інвазії у дітей – явище досить поширене. І їхню небезпечність часто недооцінюють. Глисти у дітей здатні спричинити появу безлічі захворювань, які згодом можуть стати причиною непоправних змін в організмі. Крім порушення роботи шлунково-кишкового тракту, гельмінти зумовлюють алергічні реакції, хронічні інтоксикації та впливають на роботу імунної системи.

Проте до питання гельмінтів у дитини варто ставитися без паніки. Ми можемо правильно організувати побут, щоб мінімізувати ймовірність зараження. А також проводити профілактику двічі на рік. При першій підозрі на гельмінтоз варто провести діагностику й лікування малюка.

Як зрозуміти, що у дитини глисти?

Глистова інвазія – досить підступний стан. Очевидна симптоматика на ранніх стадіях зараження відсутня, тому ми тривалий час можемо й не підозрювати про присутність глистів в організмі малюка. Тим не менш, деякі індикатори, які повинні насторожити батьків, все ж є.

Симптоми-маркери глистів у дітей:

  • змінюється апетит: дитина може або зовсім відмовлятися від їжі, або навпаки – відчувати постійний голод;
  • дитина погано спить: плаче та стогне уві сні, скреготить зубами;
  • з’являються яскраво виражені проблеми зі шлунково-кишковим трактом: рідкий кал, або навпаки – закреп, нудота, здуття;
  • періодичні висипання на шкірі й алергія;
  • постійна субфебрильна температура – від 37°C;
  • свербіння в задньому проході;
  • сухий кашель, який посилюється вночі;
  • звичка гризти нігті;
  • загальне ослаблення імунітету: діти з глистами часто хворіють і повільно одужують;
  • анемія при дослідженнях крові.

Глисти у дітей: як діяти?

Якщо підозрюєте глисти у вашого малюка, необхідно здати відповідні аналізи. Є багато різних методів діагностики. Та звернутися до лікаря!!!

Профілактика глистової інвазії

Перш за все, щоб запобігти зараженню глистами, варто гарно організувати побут і навчити дитину дотримуватися правил особистої гігієни. Догляд за нігтями, ретельне миття рук після школи, прогулянки, туалету, перед обідом – звички, які здатні мінімізувати ризик глистової інвазії.

Друга важлива складова профілактичних заходів – правильне харчування. Овочі та фрукти необхідно ретельно мити. Ягоди попередньо замочити, а потім добре промити під проточною водою. Сирокопчене м’ясо, в’ялена риба або інші продукти, які пройшли недостатню термічну обробку, – це те, чого їсти не варто, якщо хочете уникнути гельмінтозу. Питна вода також повинна проходити обробку – фільтрацію або кип’ятіння.

Також важливо виконувати профілактику гельмінтозів за допомогою медпрепаратів. За рекомендаціями ВОЗ це необхідно робити двічі на рік, як дітям, так і дорослим. Якщо в будинку є домашні тварини, вони проходять дегельмінтизацію в обов’язковому порядку також двічі на рік.

 

Шкільна медична сестра

У статті використано матеріали https://www.nestlebaby.com.ua/ua/glysty-u-ditey-profilaktyka-ta-oznaky-glystiv-u-dytyny.

 

(Загальна кількість переглядів - 155)