Проєкт  IREX  розповідає, як створити логотип класу

Проєкт  IREX  розповідає, як створити логотип класу

 

«Логотип може стати прекрасною основою фірмового стилю класу.
Його можна інтегрувати будь-куди:
шкільну і спортивні форми,
дизайн аудиторій, сувеніри для учнів»
Проєкт IREX «Вивчай та розрізняй»

 

Логоти́п – це графічний або текстовий символ, який представляє якийсь конкретний суб’єкт або об’єкт, наприклад — компанію, організацію, приватну особу або продукт.

В ідеалі логотип повинен вирішувати 6 функцій:

 • Фактичну
 • Експресивну
 • Референтну
 • Імпресивну
 • Поетичну
 • Металінгвистичну.

 

Створити логотип непросто, однак практика багатьох світових шкіл показує, що цьому потрібно вчитися ще за учнівською партою. Створення логотипу класу формує навички командної роботи та почуття відповідальності за спільне та особисте рішення, розкриває творчий потенціал учнів, дає відчуття причетності до створення спільної історії успіху.

Окрім того, як відмічають автори проекту, «
логотип — це можливість класу виділитися на тлі інших, продемонструвати свої переваги та історію. Він може стати прекрасною основою у формуванні іміджу серед інших шкіл та в інтернет-просторі.
Створення по-справжньому гарного логотипу тримається на трьох китах — навички у сфері дизайну, креативна концепція і грамотна реалізація. У логотипі немає місця випадковим елементам, адже його мета — розповісти про те, хто ви є, чим займаєтеся, у чому ваша особливість».

Серед порад від авторів проекту, що потрібно врахувати при створені логотипу, наступні:

 • Простота — ключ до успіху. Складний дизайн з великою кількістю квітів, шрифтів, складних форм, ліній тощо буде проігнорований аудиторією. Бажано використовувати один елемент логотипу — символічний, буквений. Якщо хочете поєднати — будьте обережні, щоб це не перетворилося на складний дизайн.
 • Робіть так, щоб запам’яталося. Він має бути заснований на конкретній і змістовної концепції. Знайдіть елементи, які люди можуть легко пов’язати з вашим класом (успіхи у певній дисципліні чи спорті, наприклад).
 • Ретельно вибирайте шрифти. Шрифт — найважливіший елемент дизайну. Він допомагає формувати певну індивідуальність логотипу. В залежності від концепції підберіть оптимальний: рукописний, формальний, без зарубок тощо.
 • Сформулюйте основне повідомлення. Ви маєте чітко сформулювати меседж, який найхарактерніше описує клас і буде зрозумілим іншим.

Ресурси, на яких можна створювати логотипи:

 • Canva. Натискаєте на плашку «Шаблони», Обираєте фон логотипа. Далі змінюєте форму і дизайн.
 • Ucraft. У плашці «shapes» обираєте основу логотипу. Далі обираєте колір, розмір. Додайте напис (плашка «text») та зображення (плашка «icons»). Також можна додати до логотипа фото, текст.
 • За натхненням вирушайте до Pinterest або до Freepik. Введіть у пошук «логотип» та черпайте ідеї.

 

Інтернет – посилання щодо створення логотипів:

 

Шановні учні/учениці! Спробуйте! Очікуємо логотипів Ваших класів, а також оголошуємо конкурс на логотип опорного закладу! Переможець/переможниця отримає (отримають, якщо це буде командна робота) фінансову винагороду!!!!

 

Марія Ліскевич – Карпа, директорка опорного закладу

«Івано – Франківська ЗОШ І – ІІІ ступенів

імені Івана Франка»

 

P.S. В статті використано матеріали проєкту IREX «Вивчай та розрізняй».

(Загальна кількість переглядів - 39)