Педикульоз: закликаємо проводити роз’яснювальну роботу з батьками та дітьми!

Педикульоз! Це питання завжди актуальне, особливо, коли діти повертаються до класів після відпочинку, – саме так вважають більшість медичних працівників.

Педіатри зауважують, що найбільша проблема полягає у замовчуванні та психологічному тискові, з яким стикаються діти під час хвороби. Це приховують і вчителі, і в школах, і самі батьки. І під ризиком можуть опинитися інші діти в класі. Медики зазначають, що хвороба не пов’язана із соціальним станом родини, і часто вражає дітей з цілком благополучних сімей. Заразитися може як дитина, так і дорослий особливо у громадських місцях: літній табір, басейн тощо.

«Якщо ваша дитина постійно чухає голову, потрібно обов’язково оглянути його шкіру голови і волосся. Гниди (яйця вошей) зазвичай знаходяться в основі волосся, вони білі і нагадують лупу (на відміну від лупи, яку можна, наприклад, здути, їх не так просто усунути). Воші найчастіше ховаються за вухами і на потилиці. Дорослі комахи видно неозброєним оком. Чи впевнені ми або ж тільки підозрюємо у дитини педикульоз, в будь-якому випадку потрібно обов’язково оглянути голови інших домочадців і поспілкуватися з лікарем», — радить Олена Пономарева.

Вона наголошує, що дитині варто пояснювати, що це звичайна хвороба, а не привід для сорому.

Довідка: Педикульоз — захворювання шкіри, викликане вошами. Хвороба проявляється свербіжем, дрібними сірувато-блакитними плямами на шкірі, наявністю гнид (яйця вошей) у волоссі. Основний шлях зараження — це прямий контакт. Інкубаційний період триває 21 день. Профілактка хвороби полягає у дотриманні правил особистої гігієни, використання особистого гребінця тощо. Для лікування застосовують хімічну обробку спеціальними лікувальними препаратами. Після лікування хворого необхідно повторно оглянути через тиждень, і при необхідності провести повторну обробку.

 

Медичний працівник закладу

 

Використано інтернет джерело (http://tvoemisto.tv/news/pered_novym_navchalnym_rokom_uvagu_batkiv_zvertayut_na_profilaktyku_pedykulozu_88195.html)

(Загальна кількість переглядів - 145)