Успішний учитель – успішна школа – успішний учень

Формула успіху Томаса Леонарда.

Успішний учитель – успішна школа – успішний учень.

Саме таким вбачають алгоритм успішності випускника школи більшість освітніх експертів: від успішного учителя до успішної школи та до успішного здобувача освіти. Й мова іде не лише про зовнішній успіх педагога (соціальний статус, матеріальні статки тощо), а першочергово про внутрішню самодостатність.

Тож якою є формула успіху і як його досягти?

Чимало людей шляхом власного досвіду та зовнішніх спостережень вивели формули успіху, досягненню якого передує багато закономірностей. Однією з них є формула Томаса Леонарда (https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_J._Leonard).

Томас Леонард, засновник коучингу (https://uk.wikipedia.org/), вивів наступну формулу успіху:

   10% знання, навики, вміння + 40% спосіб мислення + 50% оточення.

Коментарем до тверджень Леонардо можна навести відомі афоризми: «Висота Ваших досягнень дорівнює глибині Ваших переконань», «Оточуй себе тими людьми, які будуть тягнути тебе вверх. Життя і так наповнене тими, хто хоче тягнути тебе вниз» тощо.

Так, у формулі Томаса Леонарда знання, навики й вміння займають лише 10%. Значно більше, 40%, займає наш спосіб мислення. Позитивний образ мислення дає енергію, ресурси, тоді як негативні думки вже заздалегідь гальмують і налаштовують на невдачу.

50% – це оточення.

Отож, найбільший вплив на наш успіх, 50%, має оточення. І це не лише люди – сюди входять книги, які ми читаємо, фільми, які дивимось, речі, якими користуємося, облаштування на робочому місці.

Таким чином, знаючи формулу, можна скласти власний алгоритм досягнення успіху😊

А яким чином усе це стосується школи? Педагоги – оточення, у якому частково «формується» дитина. В оточенні успішних, впевнених у собі, ерудованих, інтелігентних людей виростає їх аналог.

Люди, з якими ми постійно перетинаємося, мають величезний вплив на наші думки, спосіб життя, цінності і пріоритети. Якщо поряд з вами знаходитимуться люди, які орієнтовані на розвиток і досягнення своїх цілей, – це мотивуватиме і вас на рух вперед, незважаючи на труднощі.

 

P.S.Успіх – тема до роздумів. Формула Томаса Леонарда – не панацея, однак також може бути темою до роздумів.

 

Марія Ліскевич – Карпа, директор опорного закладу

Ольга Якимовська, соціальний педагог

(Загальна кількість переглядів - 70)