Професії майбутнього

Одним із плюсів дистанційного навчання стала необхідність індивідуального спілкування з учнями, тобто переписка в приват, телефонні розмови тощо, а також нагода комунікувати й у позаурочний час. От ми і вирішили скористатися цією можливістю для реалізації міні-проекту «Професії майбутнього» за участю учнів старших класів. Старшокласники гуглили, читали, вивчали, знаходили і, як результат – спільно складений рейтинг найнеочікуваніших (для нашого світогляду😊)професій майбутнього.

  1. Менеджер цифрової смерті

Половина життя сучасної людини проходить в соціальних мережах. Тож не дивно, що після біологічної смерті людини потрібно навести лад не тільки у побутово – юридичних справах, але й у віртуальних. Менеджер цифрової смерті займається видаленням акаунтів, блогів і каналів покійних авторів. Професія свіжа, але з часом вона вкорениться на просторах, оскільки соціальне життя важко уявити без Інтернету, а «чистити» цей простір комусь потрібно.

  1. Дизайнер емоцій

Його завдання – знаходити методи впливу на споживачів через конкретні органи відчуттів та виводити їх на певні емоції та дії (мікс психолога, фізіолога та соціолога).

  1. Проектувальник інфраструктури SmartHome або Проектувальник домашніх роботів

Саме поняття «розумний будинок» містить в собі ідею повної систематизації та автономності всіх домашніх гаджетів. Кавоварка готує до вашого пробудження каву, робот-пилосос самостійно прибирається в квартирі, а вікна відкриваються на провітрювання в гарну погоду – все це незначні дрібниці, які виводять людське життя на відчутно новий рівень.
Спеціаліст, який буде займатися проектуванням, установкою і налаштуванням системи SmartHome, буде на вагу золота в майбутньому – років так через 6-8, коли ідея автономності побуту вкорениться у більшої частини населення планети. Дана професія вимагає аналітичного складу розуму, знань в сфері IT та сучасних технологій.

  1. ГМО-агроном

Раніше вважалося, що продукти з модифікованим генним кодом небезпечні для здоров’я людини, і можуть впливати на генетику. Але сучасні вчені спростували цей міф, і вже сьогодні можна знайти фахівців, які спеціально схрещують ДНК морквини з баклажаном і в цьому немає нічого поганого. Дані фахівці будуть розвивати сільську галузь й впроваджувати в неї біотехнологічні досягнення.

  1. Біоетик

Медицина все більше переплітається з сучасними технологіями, тож на стику їх зіткнення виникла потреба у фахівці, який зміг би розв’язати спірні питання. Біоетик повинен знаходити компроміси між мораллю і впровадженням медичних досягнень у генетиці, клонування і трансплантології. Наскільки гуманно клонувати, трансплантувати органи, проводити генетичні експерименти? Над цим буде працювати біоетик.

            6.Ментор стартапів

Оскільки розвивати свою справу вигідно і перспективно, на цьому стало можливим заробляти. Істинний ментор повинен мати власні успішні проекти, для того, щоб на їхньому прикладі пояснювати особливості просування і секрети успіху молодим стартаперам. Професія сучасна і дуже прибуткова.

          7.Трейдер альтернативних валют

Біткоїн та інші віртуальні валюти набувають дедалі більшого поширення, і спеціалісти з цих фінансів потрібні вже зараз. Прогнозують, що в цій галузі виникне ще не одна нова професія. Наприклад, мультивалютний перевідник, що організовуватиме системи обміну між традиційними та альтернативними валютами.

         8.Менеджер по космотуризму

Як і звичайний менеджер, даний фахівець розроблятиме туристичні програми, з єдиною різницею –  подорож буде в космос. Професія з’явиться тільки з запуском туристичних шатлів, що планується здійснити до 2025 року.

         9.Геронтолог

Людина дуууууже не хоче старіти. Тож у медичній сфері будуть затребуваними спеціалісти, які створюватимуть штучні органи на 3D-принтерах для заміни пошкоджених. Люди житимуть довше, а отже будуть потрібні геронтологи. Матимуть попит і розробники кіберпротезів та імплантів, які вживлятимуться в тіло людини і сприйматимуться ним як власні.

       10.Сіті – фермер

Кількість людства збільшується, площа земельних угідь зменшується. Урбанізація світу та ущільнення житлових умов приводять до створення вертикальних ферм. Це автономні екологічні конструкції, що дають можливість вирощувати рослини та розводити тварин у межах міста – такі собі «дахові» агропромислові господарства.

   І на останок. Професію вчителя витіснить ТРЕНЕР З МАЙНД-ФІТНЕСУ та МОДЕРАТОР.

       11.Тренер з майнд – фітнесу або тренер для розуму

Цей фахівець займатиметься розвитком уваги, пам’яті, логіки, швидкості читання та лічби. Однак виховання, опіка, турбота не входитимуть в обов’язки тренера (на відміну від учителя).

 

Також під час опитування в старшокласників виникли наступні питання:

  • Коли навчальні програми враховуватимуть професії майбутнього?
  • Чому у школі (загалом, а не у конкретній) надається перевага академічним знанням, а не пошуково – дослідницькій роботі?
  • Наскільки у майбутньому будуть затребуваними робітничі професії? Адже серед перелічених – елітні фахи, які вимагають вищої освіти.
  • Чи вичерпають себе у майбутньому гуманітарні дисципліни?

 

Сподіваємось, що учні отримають відповіді на ці запитання від своїх наставників у вересні😊

 

P.S.Посилання для тих, кого зацікавила тема:

https://osvitanova.com.ua/posts/205-20-profesii-maibutnoho-2030-za-versiieiu-edcamp-2017

https://ukr.media/science/388109/

https://studway.com.ua/top-professions/

https://life.pravda.com.ua/columns/2019/02/19/235691/

Марія Ліскевич – Карпа, директор опорного закладу

Ольга Якимовська, соціальний педагог

 

 

(Загальна кількість переглядів - 111)