Хто не знає свого минулого – не вартий майбутнього

Впродовж семестру:

« Хто не знає свого минулого – не вартий майбутнього» – мандруємо стежками  Івана Франка.

Діти, які проживають у селищі, що гордо носить ймення великого Каменяра, п’ятикласники 5-А та 5- В класів,  опорного закладу , який гордо носить ймення величного поета , дотримуючись настанов « Хто не знає свого минулого – той не вартий майбутнього» розпочали вивчення історії рідного краю із батьківської садиби Івана Яковича Франка у рідному селі Нагуєвичах.

Упродовж своєї більш ніж 40-літньої творчої активності  Іван Франко надзвичайно плідно працював як оригінальний письменник (поет, прозаїк, драматург) і перекладач, літературний критик і публіцист, багатогранний науковець — літературо-, мово-, перекладо- й мистецтвознавець, етнолог і фольклорист, історик, соціолог, політолог, економіст і філософ. Його творчий доробок, писаний українською (більшість текстів), польською, німецькою, російською, болгарською, чеською мовами, за приблизними оцінками налічує кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів. Усього за життя Франка окремими книгами і брошурами з’явилося понад 220 видань, у тому числі більш ніж 60 збірок його оригінальних і перекладних творів різних жанрів.

Франко у цифрах:

 • 60 неповних років життя
 • 40 років активної творчої праці
 • у 30 років — одружився
 • у 37 — захистив докторську дисертацію
 • 4 арешти через політичні переконання (1877, 1880, 1889 і 1892 рр.)
 • 3 невдалі спроби стати депутатом галицького сейму та австрійського парламенту (1895, 1897, 1898 рр.)
 • 3 великих кохання (до Ольги Рошкевич, Юзефи Дзвонковської, Целіни Журовської)
 • 4 дітей (Андрій, Тарас, Петро, Анна)
 • володів 19-ма мовами
 • 5-ма мовами писав власні твори (більшість – українською, цілу низку – німецькою, польською, російською, болгарською).
 • мав близько 100 псевдонімів (Джеджалик, Мирон, Мирон Сторож, Мирон Ковалишин, Руслан, Іван Живий, Невідомий, Не-Давид, Не-Теофраст, Nonseverus, Vivus, Марко В-а, Один з молодіжи, Один з русинів міста Львова та багато ін.).
 • написав понад 6 000 творів – переклав українською твори близько 200 авторів із 14 мов та 37 національних літератур
 • 12000 книг особистої бібліотеки

 

З незвичним хвилюванням та трепетом слухали ми розповідь екскурсовода у літературно-меморіальному  музеї Івана Франка, з цікавістю оглядали музей-садибу батьків І. Франка, яка відтворена за етнографічним нарисом письменника «Моя вітцівська хата» ще у 1981 році. До садиби входять хата, кузня Якова Франка – батька письменника, стодола, криниця, пасіка та незрівняний яблуневий сад.У хаті хранителі музею зберігають речі, яких торкалась і рука Івана Франка: книжки, за якими він навчався, сервіз, який він подарував на весілля своїм родичам під час відвідин села, обідній стіл родини, ікони, фотокартки молодого Франка, речі того часу, які, можливо, знаходились в хатах сусідів поета, або навіть в його хаті, колиска, піч та ін. Посмакували ми чистою водою із криниці на подвір’ї Франків. А на закінчення,  згадавши, що малий Мирон дуже любив бігати по лісі, ми з радістю відвідали стежку Франка.

Для відпочинку ми обрали справжній оазис екзотики в Західній Україні на Львівщині, де нас чекала захоплююча та пізнавальна подорож у світ диких звірів, яскраві враження, дивовижні відкриття – це зоопарк «Лімпопо» в Меденичах.

Дякуємо щиро батькам, які супроводжували дітей у поїздці :

5-А класу: Коваль Н.П., Гулик В.В, Хольвінській І.П., Неділько Л.С.

5-В класу: Яремі О., Садурі У., Ясниській У..

Класні керівники 5-А та 5-В класів : Завідія Н.Я. та Волошин Н.М.

 

(Загальна кількість переглядів - 121)