Тиждень української мови в 2-А класі

Мова — краса спілкування,
Мова — як сонце ясне,
Мова — то предків надбання,
Мова — багатство моє.       

Мова — найбільший скарб нашого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекали її наші предки, передавали з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну мудрість і душу.

Для справжнього українця наша мова найкраща, найгарніша, наймилозвучніша. Неможливо любити Батьківщину, відмовляючись від її рідної мови.

А досвід людства доводить, що занепад мови — це зникнення нації.

Зараз, як ніколи, актуальні слова Ліни Костенко: “ Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову ”.

Сьогодні українська мова визнана державною мовою України. Але довго ще будемо йти до того, щоб кожен житель України спілкувався українською…  Можливо, ніколи цього й не досягнемо. Але не слід опускати руки, треба братися до роботи — відродження і становлення рідної мови, і не слід чекати, поки це зробить хтось інший. Почнемо з себе, з найменшого, що в наших силах, почнемо спілкуватися нею. І тоді з гордістю зможемо сказати: “О мово рідна! Їй гаряче віддав я серце недарма ”.

Уже традиційно, що в нашій школі в останній тиждень листопада урочисто проходить тиждень української мови. Учні 2-А класу (класний керівник Кульчицька О.Р.) також активно долучилися до вивчення рідної мови  під гаслом: “ Пам‘ятаймо, що мова — безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо передати далі ”.

В рамках цього тижня було проведено інтегровані заняття “Я люблю українську мову” та “Українська мова – …”, інсценізація казки на новий лад “ Хлібний хлопчина”, вікторина “Цікаве про звуки і букви”. Учні з великим захопленням декламували вірші, зачитували і записували крилаті вислови про рідну мову.

Мова — державна перлина,
Нею завжди дорожіть:
Без мови немає країни —
Мову, як матір, любіть!

(Загальна кількість переглядів - 68)