Конференція “Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття”

Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція “Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття”

5 листопада у м. Дрогобич відбулась XII Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція “Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття”, яка проходила у приміщенні біолого-природничого факультету державного педагогічного університету імені Івана Франка.

З привітальним словом до учасників конференції звернулася декан цього факультету Світлана Волошанська. Пленарне засідання відкрила Ніна Новикова – завідувач кафедри природничо-математичної освіти ЛОІППО та гість із Бельгії ХаннаХюсман – лектор з університету прикладних наук VIVES. Для усіх присутніх було представлено проект “Невідкладна допомога BLS” та тренінг “Серцево-легенева реанімація” за участю ХанниХюсман та студентів Дрогобицького університету.

Свою роботу на тему “Загибель земноводних на автошляхах: причини , сучасний стан проблеми та способи її вирішення” представила учениця 10-б класу Вікторія Вовк (керівник вчитель біології Тиховська Д.І.). Дана тема – це спільний проект науковців ПЗ “Розточчя”, кафедри зоології ЛНУ імені Івана Франка та школярів опорного закладу “Івано-Франківська ЗОШ I-III ступенів імені Івана Франка”. Метою нашої роботи у цьому проекті було:

Ознайомити шкільну молодь з проблемою загибелі тварин на дорогах , зокрема земноводних

Встановити найбільш важливі фактори, які впивають на міграційну активність земноводних

Визначити календарний параметр, коли можна на автошляхах встановити тимчасові інформаційні знаки , які дозволять водіям обмежити швидкість і бути більш уважному на дорозі

Результат нашого проекту – 680 земноводних успішно завершили без втрат свою міграцію. Для прикладу одна ропуха сіра за своє життя з’їдає 3 тонни комарів.

В цьому році учнівська конференція у м.Дрогобичі була доволі представничою – до виступу зареєструвалося 40 доповідачів. Кожен виступ містив ряд таких особливостей: науковість, актуальність та практичне значення теми, яка висвітлювалась.

Хочемо порадити усім старшокласникам в майбутньому брати участь у цій конференції. Вона дає можливість учням познайомитись та спілкуватися з ровесниками – однодумцями , які мають вже чималий досвід у науково-дослідницькій діяльності.

Д. Тиховська

(Загальна кількість переглядів - 148)