Звернення щодо відпусток

До Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України надходять численні звернення педагогічних працівників закладів дошкільної освіти області щодо тривалості щорічної основної відпустки.

Масове збурення в колективах викликала Постанова Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року № 694 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 346 Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам».

Дана постанова передбачає збільшення тривалості щорічної основної відпустки вихователям закладів дошкільної освіти до 56 календарних днів. Проте тривалість відпустки директора, завідувача, вихователя-методиста, інструктора з фізкультури, музичного керівника залишається 42 календарні дні.

На жаль, в теперішньому вигляді ця постанова викликає різке несприйняття та загострення конфліктних ситуацій в закладах дошкільної освіти, де й так наявні численні проблеми, які потребують невідкладного вирішення, основні з них  – це мізерна оплата праці як педагогічних працівників, так і обслуговуючого персоналу, безперервний відтік кадрів.

Ці фактори не стимулюють молодих фахівців після закінчення навчання йти працювати у заклади дошкільної освіти, адже робота у дошкільних закладах надзвичайно важка та емоційно виснажлива і, що найважливіше –  низькооплачувана.

Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки пропонує внести зміни до Постанови  Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року № 694 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року № 346 Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам» щодо збільшення тривалості щорічної відпустки із 42 календарних днів до 56 для усіх категорій педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

Переконливо наголошуємо на необхідності внесення змін до вищезгаданої Постанови  та сподіваємось на позитивне вирішення даного питання.

Це в свою чергу зніме соціальну напругу та буде належно оцінене педагогічними колективами закладів дошкільної освіти.

 

 

За дорученням президії,

Голова Львівської обласної

організації профспілки працівників

освіти і науки України                                                                             Марія Яцейко

(Загальна кількість переглядів - 62)