Урок пам’яті “Героїчна боротьба УПА”

Століття за століттями наш народ змушений був братися за зброю, аби захистити свою землю від чужинецьких орд. Ця, Богом дана, прекрасна і неповторна земля, що зветься Україною, постійно ставала ласим шматком для завойовників, тож кожному поколінню українців доводилося боротися за свою національну ідентичність, свою свободу, соборність розчленованих ворогами різних мастей територій.

Той незборимий дух витав у нашому краї і впродовж усього минулого століття. І Україна таки здобула свою незалежність. Останніми, хто із зброєю в руках боронив рідний край від німецько-фашистських і комуно-московських зайд були вояки Української Повстанської Армії.

Минуло багато років від того часу, коли збройні сили групи ОУН, відділи самооборони , почали об’єднуватись в армію. Волинь і Полісся стали колискою УПА. Потім УПА поширила своє функціонування на всю Україну. Офіційною датою створення Української Повстанської Армії прийнято 14 жовтня 1942 року. Її створенню передувала активна антинімецька агітація в масах і поширення підпільної мережі в усіх регіонах України.

Тому з нагоди 77-річниці в нашому опорному закладі був проведений урок пам’яті “Героїчна боротьба УПА” вчителем історії Литвин О.В.

та учнями 8-А,8-Б та 10-А класів.

Урок розпочався з гімну. Пізніше вчитель ознайомила присутніх з історією створення УПА.Учні розповідали вірші,співали разом пісню”Ой,у лузі червона калина”,розказували біографії учасників повстань та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв.

Наш спільний обов’язок привчати молоде покоління на прикладах життя і діяльності учасників національно-визвольної боротьби, а свято берегти  як пам’ять про героїв, які полягли за волю України.

Слава Україні!

(Загальна кількість переглядів - 86)