До Дня захисника України

Україно, ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова…
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.

Василь Симоненко

У цей день, здавалось, земля переливалась всіма відтінками золота, а над нею синє, чисте, бездонне небо. Та на душі водночас радісно і сумно, пора спокою і тривоги, болю і гордості, любові і ненависті.

14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, гордість за захисників рідної землі і їхнього бойового подвигу.

У нашому опорному закладі пройшли заходи до Дня захисника України: години спілкування, уроки мужності, конкурс «Сурми звитяг», традиційні козацькі забави.

13 жовтня старшокласники школи та вихованці гуртка «Екологічне краєзнавство», педагоги Литвин О.В., Підляська З.Б., Волошин З.М., Тлуста О.П., Тиховська Д.І. взяли участь у віче-реквіємі з нагоди 77-річниці УПА та Дня захисника України.

Серед тихих, мрійливих, зажурливих дерев недалеко с. Великополе знаходиться комплекс «Музей-криївка».

Спільну молитву за загиблими учасниками народно-визвольних змагань, які полягли в нерівній боротьбі 25.11.1950 р. саме на цьому місці – Осипа Дякова (Горнового), його побратимів та усіх героїв, які загинули за незалежність України, очолив парох с. Страдч Микола Ревуцький.

Усіх присутніх схвилювала авторська поезія Миколи Ревуцького «Біль України». У чуттєвих рядках поезії проходить мотив патріотизму, гордості за національну приналежність, перемоги і втрати. Такі, здавалося б, зрозумілі істини покладені в основу вірша, але вони набувають глибокої змістовності і сили, коли промовляє їх до нас священник.

Особливий інтерес у присутніх, і зокрема учнів, викликав виступ нашого земляка, краєзнавця, колекціонера Віталія Гавгуна про відновлення Криївки.

Віталій Гавгун запросив у музей, що знаходиться в Яворівському національному парку. Тепер тут ознайомлюють не тільки з флорою і фауною Яворового краю, а й з історією боїв, які були на цих теренах.

У заході взяли участь оркестр 184-го НЦ, народний хор «Ополяни» НД с. Рясна-Руська, народний молодіжний хор «Вірую» НД с. Ямельня, народний хор «Славія» НД с. Добростани, почесна варта в одностроях УПА.

Заступник голови Яворівської райдержадміністрації Н. Сойко привітав всіх присутніх з Днем захисника України та Святом Покрови Пресвятої Богородиці.

14 жовтня – значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюванням кожного українця.

(Загальна кількість переглядів - 148)